Menu
A+ A A-

Aktualności


Intencje mszalen 09-15.12.2019

 • Odsłony: 2

Poniedziałek – 09.12.2019
6:30:
1. w int. Kuby, o Boże bł. i opiekę Maryi
2. + Józef Kwiek, ojciec /gr. 9/
8:00 W int. s. Immakulaty o Boże bł. z okazji imienin
18:30:
1. w dniu urodzin Magdy z prośbą o Boże bł.
2. + Waleria i Jan Rybak, siostra Alicja i dziadkowie z obojga stron

Wtorek – 10.12.2019
6:30 + Ryszard /14 rocz. śm./ oraz rodzice Zofia i Dominik
8:00 + Józef Kwiek, ojciec /gr. 10/
18:30:
1. w int. Jasia Wrony z okazji 3 urodzin o Boże bł. i opiekę Niepokalanej
2. + Zdzisława i Stanisław-Tadeusz Gosińscy

Środa – 11.12.2019
6:30 Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o szczęśliwą podróż i powrót
8:00 + Józef Kwiek, ojciec /gr. 11/
18:30:
1. za Iwonę we wszystkich intencjach jej serca przez dłonie i serce Maryi
2. + Edward Gast /m-c po pogrzebie/

Czwartek – 12.12.2019
6:30 + Kazimierz Chudzik /9 rocz. śm./
8:00 + Gabriela /17 rocz. śm./
18:30:
1. + Józef Kwiek, ojciec /gr. 12/
2. Edmund /7 rocz. śm./, żona Jadwiga i córka Dorota /19 rocz. śm./ oraz krewni z obojga stron

Piątek – 13.12.2019
6:30 Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o Boże Miłosierdzie, opiekę Matki Bożej i łaskę nawrócenia dla wnucząt
8:00 + Józef Kwiek, ojciec /gr. 13/
18:30:
1. dziękczynna w dniu 70 urodzin Danuty z prośbą o bł. Boże i zdrowie
2. + Łucja Ciepielowska o dar życia wiecznego /od córki Inki z rodziną/

Sobota – 14.12.2019
7:00 + za dusze w czyśćcu cierpiące
8:00:
1.  + Józef Kwiek, ojciec /gr. 14/
2. + rodzice Irena i Daniel Kołakowscy
18:30:
1. o bł. Boże dla Piotra i Marii w 20 rocz. ślubu z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej dla całej rodziny
2. + Janina Buksińska /9 rocz. śm./

III Niedziela Adwentu (Gaudete) – 15.12.2019
7:30 + Ryszard, Krystyna, Jan i Zdzisław
9:00 + Kazimierz Lewandowski /6 rocz. śm./
10:30 + Andrzej /7 rocz. śm./
12:00 Za Ojczyznę, za parafian żyjących i zmarłych oraz za tych, którzy przebywają za granicą, daleko od swojej rodziny i domu
14:00 + Józef Kwiek, ojciec /gr. 15/
18:00 + prof. Irena Kaszewska /5 rocz. śm./.

Bożonarodzeniowa zbiórka darów dla potrzebujących

 • Odsłony: 7

Parafialny Zespół Caritas prosi o składanie darów, które przed świętami Narodzenia Pańskiego rozdamy ubogim i potrzebującym z naszej parafii.

Prosimy o żywność, słodycze i środki czystości (w tym momencie dziękujemy za odzież i ubrania - nie ma na nią zupełnie zapotrzebowania; można ją przynieść do kontenera PCK, który stoi w narożniku parkingu przed kościołem). Można też przynieść gotową już do przekazania jakiejś rodzinie świąteczną paczkę.

Dary można składać w kaplicy Chrystusa Miłosiernego (z tyłu kościoła, po prawej stronie od wejścia głównego, obok kaplicy Matki Bożej Fatimskiej i św. Jana Pawła II)

Wydawanie darów odbędzie się w czwartek 19 grudnia 2019 r. w godz. 9:00-14:00 w salce na plebanii.

Ogłoszenia parafialne 08.12.2019 (02. niedziela Adwentu)

 • Odsłony: 26

1Dzisiaj 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte odprawiamy z Uroczystości. Według wskazań Episkopatu Polski tzw. „Godzinę Łaski” związaną z tym dniem, można odprawić w swoim domu i o dowolnej godzinie dnia.

2Podobnie jak w latach ubiegłych wyznaczone osoby naszej parafii będą poświęcone opłatki roznosiły po naszych domach i mieszkaniach. Osoby te będą posiadały specjalne upoważnienie od ks. Proboszcza i jeśli zostaną poproszone będą je okazywały.

3W Adwencie jest zmieniony rozkład Mszy świętych w dni powszednie. Nie ma Mszy św. o godz. 7.00. Zapraszamy natomiast do udziału w Roratach sprawowanych tradycyjnie od poniedziałku do piątku o godz. 6.30. W sobotę Msza św. roratnia o godz. 7:00. Zachęcamy dzieci wraz z dorosłymi na poranne Roraty.

4W każdą sobotę Adwentu zapraszamy na uroczyste Nieszpory. Będziemy je sprawowali w kościele w soboty o godz. 18:00. Będzie wówczas zapalana świeca adwentowa rozpoczynająca kolejny tydzień tego szczególnego czasu.

5Dziękujemy za zbiórkę na pomoc chrześcijanom zamieszkującym w Sudanie Południowym. Za tydzień nasza parafialna zbiórka do puszek na dokańczanie instalacji do ogrzania kościoła.

6Od jutra rozpoczynamy zbiórkę żywności, słodyczy i środków sanitarnych dla potrzebujących z naszej parafii. Prosimy także o informacje o takich osobach. Kosz na te dary miłości bliźniego, będzie ustawiony pod obrazem Jezusa Miłosiernego. Wydawanie darów będzie w czwartek 19 grudnia w godz. od 09:00 do 14:00 w salce na plebanii.

7We wtorek o 20:00 i w środę o 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

8Już za tydzień w niedzielę 15 grudnia odbędzie się Kiermasz Bożonarodzeniowy w naszej parafii. Tradycyjnie prosimy o wsparcie domowymi wypiekami. W tym roku nie będzie możliwości nabycia chleba „z siostrzanego pieca”. Będą natomiast „siostrzane pierogi, świece i pierniki” i inne niespodzianki. Dochód przeznaczamy na uruchomienie ogrzewania kościoła.

9W kiosku parafialnym do nabycia „Gość Niedzielny” i „Źródło”. Zachęcamy także do nabycia świątecznego numeru czasopisma „Galilea. Tajemnice Pisma Świętego”, który opowiada o narodzeniu Jezusa w Betlejem. Do czasopisma została dołączona płyta z nagraniem Kolęd świata. Pod chórem za dowolną ofiarę „Biuletyn parafialny”. W kiosku także wigilijne świece Caritasu w cenie mała 6 zł, duża 16 zł.

Ogłoszenia parafialne 01.12.2019 (01. niedziela Adwentu)

 • Odsłony: 137

1Dzisiaj pierwszy dzień Adwentu i nowego roku liturgicznego, który w całym Kościele będzie przebiegał pod hasłem: „Eucharystia – tajemnica wiary”. Dzisiaj też święcimy opłatki na stół wigilijny, które będą rozprowadzane w naszej parafii. Poświęcone i pobłogosławione opłatki wigilijne są znakiem łączności wierzącego z Kościołem świętym i ze swoimi bliskimi.

2Podobnie jak w latach ubiegłych wyznaczone osoby naszej parafii będą poświęcone opłatki roznosiły po naszych domach i mieszkaniach. Osoby te będą posiadały specjalne upoważnienie od ks. Proboszcza i jeśli zostaną poproszone będą je okazywały.

3Wraz z rozpoczęciem Adwentu zmienia się rozkład Mszy świętych w dni powszednie. Nie będzie Mszy Św. o godz. 7.00. Wszystkich zapraszamy natomiast do udziału w Roratach sprawowanych tradycyjnie od poniedziałku do piątku o godz. 6.30. Natomiast w sobotę Msza św. roratnia o godz. 7:00. Zachęcamy dzieci do przygotowania lampionu adwentowego i do wyruszenia wraz z dorosłymi na poranne Roraty.

4W każdą sobotę Adwentu zapraszamy na uroczyste Nieszpory. Będziemy je sprawowali w kościele w soboty o godz. 18:00. Będzie wówczas zapalana świeca adwentowa rozpoczynająca kolejny tydzień tego szczególnego czasu.

5W zakrystii i w kiosku parafialnym można nabyć kartki świąteczne wykonane przez nasze Siostry oraz poświęcony opłatek wigilijny.

6Dzisiaj zbiórka do puszek w ramach dnia modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi w Potrzebie. Zbieramy na pomoc chrześcijanom zamieszkującym w najmłodszym państwie świata, w Sudanie Południowym.

7Ruch Szensztacki zaprasza chętnych na konferencję dr Ireny Neumueler pt. „Nie jesteś niewolnikiem, lecz synem”. Konferencja będzie w kaplicy o godz. 15.30. Spotkanie rozpocznie się odmówieniem Koronki o godz. 15:00.

8We wtorek o 20:00 i w środę o 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

9W poniedziałek 2 grudnia o godz. 19.15 w kaplicy odbędzie się spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

10W czwartek z inicjatywy Akcji Katolickiej w naszej parafii comiesięczna pierwszo czwartkowa modlitwa w intencji naszej diecezji, kapłanów, Biskupów i sióstr pracujących w naszej parafii. Będziemy też modlili się o nowe i święte powołania do stanu kapłańskiego, zakonnego i misyjnego. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 i dalej Adoracja Najświętszego Sakramentu aż do wieczornej Mszy św. Z naszej kapłańskiej strony bardzo dziękujemy wiernym za tą inicjatywę i prosimy o tą modlitwę.

116 grudnia przypada Pierwszy Piątek miesiąca. Spowiedź św. rano podczas Mszy św., a po południu od godz. 17:00 do 17:30 z Komunią św. dla dzieci i dalej od 18:00.

12W sobotę o godz. 8:00 Msza św. dla Wspólnoty Żywego Różańca i modlitwa wynagradzająca Niepokalanemu Poczęciu.

13W niedzielę 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte będą z Uroczystości.

14W sobotę z Rumi z kościoła bł. Edmunda Bojanowskiego wystartują biegacze do Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Matemblewie. Intencją biegaczy jest obrona życia nienarodzonych. W naszym kościele około godz. 10.00 przewidziany jest krótki postój i modlitwa. Wiernych zachęcamy również do tego biegu, do obecności, a przede wszystkim do modlitwy. Więcej informacji na ulotce dostępnej pod chórem i w gablocie.

15Kiermasz Bożonarodzeniowy w naszej parafii odbędzie się w niedzielę 15 grudnia. Tradycyjnie prosimy o wsparcie domowymi wypiekami. W tym roku nie będzie możliwości nabycia chleba „z siostrzanego pieca”. Dochód przeznaczamy na uruchomienie ogrzewania kościoła.

16Wspólnota z Taize zaprasza na Europejskie Spotkanie Młodych, które w tym roku odbędzie się we Wrocławiu. Koszt wyjazdu to 240 zł i bilet PKP do Wrocławia.

17W kiosku parafialnym do nabycia „Gość Niedzielny” i „Źródło”. W Gościu początek cyklu adwentowego zatytułowanego „Pan jest blisko”. Pod chórem za dowolną ofiarę „Biuletyn parafialny”. W kiosku również wigilijne świece Caritasu w cenie mała 6 zł, duża 16 zł.

Podkategorie

 • Intencje mszalne

  Tutaj możesz sprawdzić intencje przyjęte dla poszczególnych Mszy Świętych na każdy dzień tygodnia - sprawdzić, kiedy zostanie odprawiona Msza zamówiona przez Ciebie, albo też kiedy są wolne intencje.

  Intencje znajdziesz wywieszone w gablocie - obok głównego wejścia do kościoła.

  Godziny Mszy Świętych oznaczone "-" oznaczają wolne intencje (według stanu z niedzielnego wieczora tygodnia poprzedzającego), które można zamówić w zakrystii lub w biurze parafialnym.

  Liczba artykułów:
  488
 • Ogłoszenia parafialne

  Tutaj zapoznasz się z wszystkimi ogłoszeniami parafialnymi - zarówno aktualnymi, jak i archiwalnymi. Najnowsze - na samej górze.

  Wszystkie ogłoszenia i informacje znajdziesz wywieszone w gablocie - obok głównego wejścia do kościoła.

  Liczba artykułów:
  496
 • Aktualności

  Tutaj możesz przeczytać ogłoszenia szczególnie ważne, ujęte w ramach tradycyjnych już ogłoszeń parafialnych, ale wyeksponowane jeszcze dodatkowo.

  Liczba artykułów:
  1

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)