Menu
A+ A A-

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało) - 20.06.2019

  • Odsłony: 608

W czwartek 20 czerwca 2019 r. przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - Bożego Ciała.

W tym roku po raz pierwszy organizujemy procesję wraz z sąsiednią parafią św. Jadwigi Królowej. Tegoroczna procesja rozpocznie się w kościele na osiedlu Karwiny I Mszą Świętą o godz. 10:30 (o tej samej godzinie - Msza w naszym kościele), po której procesja wyruszy z osiedla Karwiny I do naszego kościoła, w którym zakończy się Mszą o godz. 13:00.

 

Tego dnia Msze Święte w naszym kościele o godz.
  • 7.30
  • 9.00
  • 10.30
  • bezpośrednio po procesji tj. około godz. 13.00
  • 18.00.

Nie będzie tego dnia Mszy Świętej o godz. 14.00.

Ołtarze adoracji rozmieszczone będą w następujących miejscach:

  • 1 ołtarz - przy skrzyżowaniu ulic Buraczanej i Korzennej
  • 2 ołtarz - przy pawilonach przy ul. Korzennej
  • 3 ołtarz - przy krzyżu przy ul. Staffa (przygotowuje nasza parafia)
  • 4 ołtarz - przy bloku przy ul. Makuszyńskiego (przygotowuje nasza parafia)

Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do wzięcia udziału w procesji, co będzie świadectwem przywiązania do Chrystusa prawdziwie obecnego w Najświętszym Sakramencie. Prosimy też o udekorowanie swoich domów i mieszkań emblematami oraz symbolami liturgicznymi, a także o wywieszenie flag kościelnych i narodowych.

Dziewczynki, które chciałyby sypać kwiatki podczas procesji na Boże Ciało zapraszamy na próby z s. Augustyną, które odbędą się w poniedziałek i wtorek o godz. 17:00. Prosimy też wszystkich, młodzież i dorosłych o pomoc w zebraniu płatków kwiatów na procesję - przynosić je można do zakrystii lub do naszych sióstr szensztackich.

W czasie trwania oktawy Bożego Ciała, po wieczornej Mszy Świętej procesja eucharystyczna wokół kościoła, połączona z nabożeństwem czerwcowym. W niedzielę procesja eucharystyczna odbędzie się o godz. 12.00 przed sumą parafialną. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków, a wszystkie pozostałe dzieci do udziału w procesji. Dzieci pierwszokomunijne przychodzą w albach.

Z okazji uroczystości Bożego Ciała w piątek, który przypada w oktawie tej uroczystości, nie obowiązuje post oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)