Menu
A+ A A-

Rekolecje zawierzenia Maryi - 27.29.09.2019

 • Odsłony: 568

Ks. Jacek zaprasza pod koniec września do Matemblewa!

 

Maryja jest tą, która potrafi przemienić stajnię dla zwierząt w dom Jezusa, z ubogimi pieluszkami i z olbrzymią czułością. Ona jest służką Ojca, wzruszającą się przy uwielbianiu. Maryja jest zawsze uważną przyjaciółką, która czuwa i troszczy się, aby nie zabrakło wina w naszym życiu. Jest Tą, z sercem przeszytym mieczem, która rozumie wszystkie cierpienia.
Jako matka wszystkich, jest znakiem nadziei dla ludów cierpiących bóle porodowe, dopóki nie pojawi się sprawiedliwość. Jest misjonarką zbliżającą się do nas, by nam towarzyszyć w życiu, otwierając serca na wiarę swoim macierzyńskim uczuciem. Jako prawdziwa mama, idzie z nami, walczy razem z nami i szerzy nieustannie bliskość Bożej miłości.
Dzięki różnym nabożeństwom maryjnym, generalnie związanym z sanktuariami, jest włączona w historię każdego ludu, który przyjął Ewangelię, i tworzy część jego historycznej tożsamości.


Te słowa wypowiada Papież Franciszek w adhortacji "Evangelii Gaudium" (nr 286) i one będą nas prowadzić w trakcie rekolekcji zawierzenia Maryi.

Podczas rekolekcji “niech mi się stanie według twego słowa” pragniemy:

 • odkrywać radosne tajemnice życia Maryi w przededniu miesiąca różańcowego – października
 • zawierzać Jej historię naszego życia i naszych bliskich – tego co było, co jest i co będzie
 • przeżywać medytację chrześcijańską jako formę rozważania tajemnic różańcowych
 • odkrywać Maryję jako matkę, która pragnie troszczyć się o każdą naszą potrzebę

Będzie to czas na konferencje i modlitwę w zaciszu matemblewskiego sanktuarium.

Informacje szczegółowe

 • data: 27-29 września 2019 r. (piątek godz. 18.00 – 20.30, sobota godz. 9.00 – 20.00, niedziela godz. 9.00 – 14.00)
 • miejsce: Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Gdańsku Matemblewie
 • warunki: rekolekcje dochodzone bez noclegu
 • koszt uczestnictwa: 80 zł (przy zgłoszeniu uczestnictwa do 31 sierpnia), 90 zł (przy zgłoszeniu uczestnictwa w terminie późniejszym – jeśli będą wolne miejsca) koszt zawiera m.in. obiad w sobotę i poczęstunek do kawy
 • zaliczka za uczestnictwo: 40 zł należy wpłacić w ciągu 3 dni od dnia otrzymania potwierdzenia przyjęcia.
 • jeśli masz problemy finansowe – poinformuj nas przy zapisach, by nie były one przeszkodą w możliwości uczestnictwa.
 • ewentualny nocleg: dla osób pragnących dodatkowo skorzystać z noclegu w Sanktuarium prosimy o maila z zapytaniem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. – prześlemy informacje na temat warunków i kosztów

Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy - tutaj

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)