Menu
A+ A A-

Funkcjonowanie parafii w związku z epidemią koronawirusa

  • Odsłony: 741
  1. W związku z sytuacją wprowadzenia stanu zagrożenia epidemicznego oraz przepisami prawa państwowego, ograniczamy ilość wiernych na wszystkich Mszach świętych w kościele Niepokalanego Serca Maryi w Gdyni Karwinach do 180 (od dnia 17 maja 2020 r.) osób - nie wliczając w to kapłanów celebrujących oraz służby liturgicznej.
  2. Osoby uczestniczące w Mszach i nabożeństwach mają obowiązek posiadania maseczek na twarzach. Prosimy także o zajmowanie miejsc w ławkach w odstępach co najmniej 2 m, jak również zachowanie odstępu przy wchodzeniu/wychodzeniu z kościoła czy przystępowaniu do komunii.
  3. Porządek Mszy Świętych - zarówno w niedziele, jak i w tygodniu - pozostaje bez zmian.
  4. Msze niedzielne z naszego kościoła o godz. 10:30 i 12:00 będą transmitowane na żywo na Facebooku naszej parafii. Zachęcamy do duchowego uczestnictwa w ten sposób we Mszy.
  5. Nabożeństwa stałe i okresowe, w tym adoracja Najświętszego Sakramenrtu, odbywać się będą według planu, podawanego każdorazowo w cotygodniowych ogłoszeniach parafialnych.
  6. Okazja do spowiedzi w tygodniu rano w czasie Mszy Świętych i po południu w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu, lub po indywidualnym telefonicznym umówieniu się z konkretnym kapłanem ([58] 629 20 46 - proboszcz; [58] 719 32 11 - wikariusze).
  7. Zawieszone zostają spotkania grup duszpasterskich.
  8. Biuro parafialne od dnia 27 kwietnia 2020 r. będzie działało według stałych godzin.
  9. Wsparcie finansowe naszej parafii jest możliwe poprzez wpłaty na rachunek bankowy o numerze 92 8345 0006 2017 0000 1583 0001. Ofiary można także składać do skarbony przy Grobie Pańskim. Dziękujemy za Waszą pamięć i pomoc w utrzymaniu parafii i kościoła w tym trudnym czasie. Od niedzieli 03 maja 2020 r. planujemy powrócić do zbierania ofiar na tacę podczas Mszy Świętych.

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)