Menu
A+ A A-

Modlitwa w Roku św. Józefa

  • Odsłony: 1029

Papież Franciszek listem apostolskim Patris corde (Ojcowskim sercem) ogłosił w Kościele powszechnym Rok Świętego Józefa. Trwa on od dnia 08 grudnia 2020 r. do dnia 08 grudnia 2021 r., w 150. rocznicę ogłoszenia św. Józefa patronem Kościoła powszechnego.

W tym czasie, zgodnie z dekretem Penitencjarii Apostolskiej, wierni mogą uzyskać odpusty w wyznaczonych kościołach i kaplicach naszej diecezji:

  • kościół pw. św. Józefa w Gdańsku (ojcowie oblaci)
  • kościół pw. św. Józefa w Gdańsku-Przymorzu,
  • kościół pw. św. Józefa w Gdyni-Leszczynkach,
  • kościół pw. św. Józefa w Czeczewie,
  • kościół pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Sychowie,
  • kościół pw. św. Józefa i św. Judy Tadeusza w Rumi-Zagórzu,
  • kaplicę św. Józefa w Domu Hospicyjnym Caritas w Sopocie,
  • kościół pw. św. Józefa Robotnika w Postołowie,
  • kościół pw. św. Józefa w Pomieczynie.

W naszym kościele, zgodnie z zaleceniem biskupa administratora, w tym okresie w każdą środę, będącą dniem poświęconym wspomnieniu św. Józefa, będziemy odmawiać zatwierdzoną modlitwę lub akt pobożności na cześć Świętego Patrona Kościoła katolickiego.

Zachęcamy także wszystkich do nawiedzania naszej kapliczki św. Józefa, znajdującej się za kościołem.

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Statystyka

System operacyjny:
Linux v
PHP:
5.6.40
MySQL:
5.7.33-36
Czas na serwerze:
06:18
Pamięć podręczna:
Wyłączono
Kompresja GZIP:
Wyłączono
Użytkowników:
486
Artykułów:
1303
Zakładek:
108
Odsłon artykułów:
2600064

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)