Menu
A+ A A-

Adwentowe nieszpory - sobota godz. 18:00

  • Odsłony: 125

Zapraszamy wszystkich w każdą sobotę Adwentu na godz. 18:00 na nabożeństwo nieszporów adwentowych - inicjujące liturgiczne przeżywanie kolejnej niedzieli tego wyjątkowego okresu.

Na początku następuje obrzęd światła - uroczyste zapalenie jednej z czterech świec na wieńcu adwentowym przy ołtarzu (w wigilię pierwszej niedzieli Adwentu pierwszej, w następne soboty tego okresu - kolejnych). Potem odmawiane są nieszpory - tradycyjna wieczorna modlitwa Kościoła - Lucernarium czyli dziękczynienie za światło, zapowiadające przyjście Jezusa, który pokonał ciemność grzechu.

Nabożeństwo nieszporów z Lucernarium (uroczystym obrzędem) jest dobrym wprowadzeniem do niedzielnej Eucharystii i ma pomóc nam głębiej przeżyć okres oczekiwania na narodziny Pana.

Na nabożeństwo przynosimy ze sobą świece.

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Statystyka

System operacyjny:
Linux v
PHP:
5.6.40
MySQL:
5.7.33-36
Czas na serwerze:
02:41
Pamięć podręczna:
Wyłączono
Kompresja GZIP:
Wyłączono
Użytkowników:
490
Artykułów:
1318
Zakładek:
108
Odsłon artykułów:
2632488

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)