Bł. ks. Jerzy Popiełuszko (1947-1984)

Współcześnie żyjący, skromny i niepozorny kapłan, który wpisał się w historię Kościoła w Polsce jako nieugięty orędownik walki o prawdę i wolność. Wielki, współczesny patron zwykłych ludzi, zabieganych, zaganianych, często w jakiś sposób dyskryminowanych i wyśmiewanych. Nasz patron. Człowiek, który z perspektywy nieba, gdzie dzisiaj się znajduje, pokazuje nam, że świętość nie jest czymś odległym i nieosiągalnym, ale zaproszeniem od Boga kierowanym do każdego człowieka.

Zmarła Marianna Popiełuszko - Mama bł. ks. Jerzego Popiełuszki
Modlitwa za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki