Menu
A+ A A-

Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami - 20.03.2011

  • Odsłony: 2965

Jak co roku, w Wielkim Poście Kościół zachęca do wsparcia polskich misjonarzy przez modlitwę, post i organizację zbiórki pieniężnej do puszek w kościołach.

„Mieć jednego ducha i jedno serce” – pod takim hasłem w drugą niedzielę Wielkiego Postu, 20 marca, będzie obchodzony w całym kraju Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Do modlitwy i postu w intencji misjonarzy zaproszeni są wszyscy wierni. W kościołach i kaplicach w kraju będzie przeprowadzana zbiórka do puszek na rzecz Dzieła Pomocy „Ad Gentes”, które niesie wsparcie misjonarzom z Polski.

Obecnie w pracę ewangelizacyjną w krajach misyjnych jest zaangażowanych ponad 2100 polskich misjonarzy, służących młodym wspólnotom kościelnym w 94 krajach. Ubiegłoroczne datki przekazane przez wiernych w Niedzielę „Ad Gentes” dały sumę 1 711 981,37 zł. Pozwoliły one na sfinansowanie 167 projektów w placówkach polskich misjonarzy.

Dzieło Pomocy „Ad Gentes” przy Konferencji Episkopatu Polski zajmuje się współpracą z polskimi misjonarzami i przekazuje środki na realizację misyjnych projektów. Jego zadaniem statutowym jest wspieranie polskich misjonarzy w realizacji ich misji, wspieranie działalności charytatywnej, społecznej i kulturowej na terenach misyjnych, a także gromadzenie i upowszechnianie informacji o działalności polskich misjonarzy.Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)