Menu
A+ A A-

Pielgrzymka na beatyfikację Ojca Świętego Jana Pawła II - 26.04-04.05.2011 - relacja dzień po dniu

  • Odsłony: 5552

W dniu dzisiejszym silna grupa reprezentantów parafii z ks. proboszczem na czele wyruszyła z Gdyni do Rzymu, by wziąć udział w uroczystościach beatyfikacyjnych Sługi Bożego Ojca Świętego Jana Pawła II, który 1 maja 2011 r. zostanie przez swojego następcę, papieża Benedykta XVI, wyniesiony do godności błogosławionego.

Dość spontanicznie, bo dzisiaj w ciągu dnia, wpadłem na pomysł, aby tutaj - na łamach parafialnej witryny - ci wszyscy, którzy w pielgrzymce nie biorą fizycznie udziału, mogli śledzić losy pielgrzymów. Korzystając z bogactwa techniki (MMSy), postaramy się, aby codziennie pojawiał się krótki tekst, autorstwa ks. proboszcza, opisujący kolejny dzień pielgrzymki, wraz ze zdjęciem z trasy.


Zachęcamy do śledzenia losów pielgrzymów, a także pamięci modlitewnej o nich. Również oni obiecali zabrać w sercu intencje polecane ich modlitwie.

W parafii codziennie, do dnia beatyfikacji, po Mszy Świętej wieczornej modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego - podziękowanie za życie i świętość Jana Pawła II.


Galeria zdjęć wykonanych w trasie >> zobacz << 


Dzień 01 - 26.04.2011

19:48

16:00 Msza Święta na rozpoczęcie pielgrzymki. Przypominamy o intencji. Ważna jest intencja, w której pielgrzymujemy na beatyfikację i do grobu Jana Pawła II. 17:22 - wyjeżdżamy spod kościoła. Ogólna ekscytacja. Autobus wydaje się być dość wygodny i na europejskim poziomie.


Dzień 02 - 27.04.2011


13:57


16:09

Tunele i autostrady ciągną się całymi kilometrami. Robią wrażenie. Pozostaje tylko pozazdrościć. Cóż, pierwsze autostrady budowali tuż po I wojnie światowej.


23:18

Polaków chyba tyle co w Polsce. A nasze media mówiły, że nikt nie jedzie, że wszyscy rezygnują z wyjazdu na beatyfikację. A może to tylko jakieś pragnienie kogoś (!) u nas, aby zniechęcić i wprowadzić religijny defetyzm?

Odprawiamy Mszę Świętą przy głównym ołtarzu w bazylice św. Antoniego. Dzisiaj czwartek, dzień powszedni. Ciekawe, który kościół w Polsce miał na Mszy Świętej tylu wiernych, co tutaj w Padwie bazylika modlących się Polaków. Większość tych którzy tutaj dzisiaj przyjechali na wieść o polskiej Mszy św. przychodzi do bazyliki. Przy ołtarzu 12 księży. Są też nasi ministranci. Potem dowiadujemy się jeszcze o 6 grupach odprawiających Mszę św. przy bocznych ołtarzach. Nie zdążyli na 9.00. Korki na drodze.

Po wspólnej celebracji zwiedzanie kościoła. Ktoś przy okazji prosi o spowiedź.

więcej zdjęć z Padwy w galerii >> zobacz <<


Dzień 03 - 28.04.2011

7:49

Bywa i tak. Dość znajomo. Deszczowo i w korku :)


Dzień 06 - 01.05.2011

11:30

Ten moment. Po to przyjechaliśmy.


Dzień 08 - 03.05.2011

15:08

Wenecja, plac świętego Marka - połączenie ulicy Długiej w Gdańsku z zakopiańskimi Krupówkami :-)

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Statystyka

System operacyjny:
Linux v
PHP:
5.6.40
MySQL:
5.7.33-36
Czas na serwerze:
05:56
Pamięć podręczna:
Wyłączono
Kompresja GZIP:
Wyłączono
Użytkowników:
486
Artykułów:
1303
Zakładek:
108
Odsłon artykułów:
2600050

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)