Menu
A+ A A-

Wspólnota Strumienie życia

  • Odsłony: 657

Czy wierzysz, że Jezus zna najgłębsze tajemnice twojego serca i może tam wejść by, przeniknąć je swoją miłością?
Programy Strumieni Życia poświęcone są uzdrowieniu zranionego poczucia tożsamości płciowej, emocji oraz odbudowie zdrowych relacji międzyludzkich.

Tak wielu z nas nie dochodzi do pełni dojrzałości człowieczeństwa w Jezusie Chrystusie! Tak często, z tego powodu, intymna relacja oblubieńcza, pozostaje niezaspokojona w naszym życiu.

Szukamy jej zaspokojenia w drugim człowieku, co może jednak szybko prowadzić do rozczarowania i potrzeby zmiany.

Inni zastępują ją przez morderczą pracę lub aktywizm, co wcześniej czy później owocuje wypaleniem.

Jeszcze inni swoją pustkę topią np. w nieumiarkowanym jedzeniu (np. słodyczy), co owocuje spadkiem witalności i przedwczesnym starzeniem organizmu. Inne substytuty to np. telewizja, nieuporządkowane pasje, hobby czy uzależnienia, które skutecznie blokują męskość lub kobiecość przed wejściem w dojrzałość.

Często ciężkie doświadczenia życiowe dodatkowo zniekształcają obraz mężczyzny i kobiety, który nosimy w sobie i sprawiają, że coraz mniej rozumiemy własne serce.

Miłość Boga Ojca jest na wyciągnięcie ręki, ale my za Samarytanką powtarzamy: „Panie studnia mojego serca jest zbyt głęboka, a ja nie mam czerpaka” (por. J 4,11). Doświadczamy braku narzędzia, za pomocą którego moglibyśmy dotknąć najgłębszych tajemnic naszego serca. Programy Strumieni Życia stają się takim narzędziem.

Nowa, krótsza wersja pełnego programu „Strumieni Życia”, nazwana „Na początku” (ang. „In the beginning”),  jest próbą odsłonięcia tajemnicy początków naszego istnienia: relacji z matką i ojcem, rodzeństwem oraz rówieśnikami, czyli miejsc, gdzie nasza tożsamość, potrzeby więzi i relacji rodziły się i zostały właściwie ukształtowane, lub przeciwnie – niezaspokojone, zablokowane, skrzywione czy wyparte.

Jeśli odkryjemy jak wiele zranień i braków ludzkiej miłości było naszym udziałem to etap oczyszczenia staje się niezbędny, aby położyć fundament naszego istnienia na drogocennych kamieniach Bożej miłości, wg planu najlepszego Architekta.

Po grzechu pierworodnym fundamentalna potrzeba intymności i przynależności człowieka nie jest zaspokajana nawet przez najlepszych z rodziców. Dlatego błądzenie i wchodzenie na zgubne drogi życia nie jest czymś wyjątkowym, ale towarzyszy każdemu człowiekowi. Dlatego program Strumieni Życia jest kierowany do wszystkich, nie tylko do tych, których przeszłość jest „patologiczna”.

W centrum programów Strumieni Życia stoi Krzyż Jezusa Chrystusa. Pojednanie się z własną przeszłością poprzez zanurzenie jej w Ranach Jezusa Chrystusa jest punktem zwrotnym w historii życia każdego człowieka: rekompensuje braki z przeszłości i uzdalnia do wchodzenia w zdrowe i dojrzałe relacje międzyosobowe jako mężczyzny i kobiety. Dla jednych poprzez relację ze współmałżonkiem w sakramencie małżeństwa, a dla innych poprzez oblubieńczą miłość do Jezusa i Kościoła w samotności lub życiu konsekrowanym. Wszystkich zaś do przynoszenia owocu: ojcostwa i macierzyństwa w wymiarze duchowym.

Jeśli chcesz:

  • odkryć prawdziwe potrzeby,
  • odkryć Boży plan dla własnej tożsamości płciowej oraz relacji z innymi ludźmi,
  • przyjąć bezwarunkową miłość Boga Ojca ofiarowaną poprzez zbawienie w Jezusie Chrystusie,
  • odkryć głębię znaczenia i moc Krzyża Jezusa Chrystusa w osobistym życiu,
  • doświadczyć uzdrowienia dzięki działaniu Ducha Świętego w czasie modlitwy wstawienniczej,
  • wejść na drogę prowadzącą ku dojrzałości chrześcijańskiej

- ta wspólnota jest dla Ciebie.

Spotkania wspólnoty mają miejsce w każdy poniedziałek z wyjątkiem wakacji - o godz. 18:30 Msza Święta, a po niej o godz. 19:00 spotkanie w kaplicy (uwielbienie, adoracja Najświętszego Sakramentu, konferencja) i spotkanie przy herbacie.

Opiekunem wspólnoty w parafii jest ks. Piotr Liszewski.

Zapraszamy do nas

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Niepokalanego Serca Maryi
w Gdyni-Karwinach
ul. Makuszyńskiego 2
81-595 Gdynia

tel. (+48 58) 629 20 46/40

www.parafiakarwiny.pl

e-mail nsmkarwiny@diecezjagdansk.pl

rachunek bankowy:
88 1050 1764 1000 0090 7343 0754

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)