Historia parafii

Pomimo, iż historia pierwszej karwińskiej wspólnoty parafialnej nie jest zbyt długa - sięga bowiem jedynie do początków lat 80. XX wieku - to jednak niewątpliwie wpisała się ona na trwałe w, krótkie, dzieje dzielnicy Karwiny.

Opis kościoła parafialnego
Kalendarium budowy kościoła parafialnego
Duchowieństwo dotychczas pracujące w parafii - księża i siostry
Parafia w książce "Kościoły archidiecezji gdańskiej. Nasze dziedzictwo" - Krzysztof Wnuk (red.)
Parafia w książce „Kościół Katolicki w Gdyni” - śp. ks. Tadeusz Gawroński