Kaplica Matki Bożej Fatimskiej i bł. Jana Pawła II

W 2013 r. zostały zakończone trwające przeszło rok czasu prace, w ramach których w kościele parafialnym powstała w jednej z bocznych naw po lewej stronie kaplica poświęcona Matce Bożej Fatimskiej oraz bł. Janowi Pawłowi II.

Wystrój kaplicy łączy wydarzenia z życia Karola Wojtyły, objawienia fatimskie oraz elementy związane z naszą parafią.

Patrząc od lewej strony ukazane zostały:

• bazylika pw. Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach - rodzinny kościół parafialny Karola Wojtyły, w którym został on ochrzczony - miejsce gdzie "wszystko się zaczęło"
  • bazylika św. Piotra w Rzymie (Włochy) - Stolica Piotrowa, na której Jan Paweł II przez przeszło 27 lat realizował wobec świata swoją posługę
  • Golgota - w centrum Chrystus ukrzyżowany, po prawej stronie Matka Boża, po lewej stronie Jan Paweł II
  • Bazylika Matki Bożej Różańcowej w Fatimie (Portugalia) - miejsce objawień maryjnych z 1917 r. z datami pielgrzymek papieskich (1991, 2000)
  • kościół parafialny pw. Niepokalanego Serca Maryi w Gdyni-Karwinach z datami ustanowienia parafii (1984) oraz ukończenia jego budowy (1996)
  • ołtarz papieski z pielgrzymki do Trójmiasta wraz z datą pierwszej z tych pielgrzymek (1987).

W kaplicy tej od dnia 22 października 2013 r. - liturgicznego wspomnienia Jana Pawła II - na stałe wystawione są do publicznego kultu relikwie Papieża Polaka.

Zdjęcia - administrator