Menu
A+ A A-

śp. ks. kanonik Franciszek Łysikowski (1936-2016) - rezydent

 

 

emeryt - kapłan archidiecezji lubelskiej

kanonik honorowy Kapituły Kolegiackiej Chełmskiej (archidiecezja lubelska)
kanonik honorowy Kapituły Katedralnej Zamojskiej (diecezja zamojsko-lubaczowska)


urodzony - 15.01.1936 r. Krzeszów nad Sanem
święcenia kapłańskie - 18.04.1960 r. Lublin
emeryt - od 1.07.2006 r.
zamieszkały na terenie naszej parafii - od 29.07.2007 r.

1960-1964 - wikariusz w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Suchowoli Zamoskiej
1964-1967 - wikariusz w parafii pw. św. Stanisława Biskupa w Gorzkowie
1967-1973 - wikariusz parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Różańcu
1973-30.09.1975 - wikariusz parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Tarnogrodzie i rektor kościoła pw. św. Antoniego Padewskiego w Różańcu
30.09.1975-30.06.1981 - pierwszy administrator nowoutworzonej parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Różańcu
30.06.1981-17.06.2006 - proboszcz parafii pw. św. Jozafata Biskupa i Męczennika w Rejowcu Osadzie
17.06.2006-29.07.2007 - emeryt, rezydent w parafii pw. św. Jozafata Biskupa i Męczennika w Rejowcu Osadzie
od 29.07.2007 - emeryt, zamieszkujący na terenie parafii Niepokalanego Serca Maryi w Gdyni-Karwinach

zmarł 15.06.2016
pochowany 20.06.2016, spoczywa w grobowcu rodzinnym na cmentarzu w Krzeszowie nad Sanem

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Statystyka

System operacyjny:
Linux v
PHP:
5.6.40
MySQL:
5.7.31-34
Czas na serwerze:
15:28
Pamięć podręczna:
Wyłączono
Kompresja GZIP:
Wyłączono
Użytkowników:
462
Artykułów:
1215
Zakładek:
108
Odsłon artykułów:
2315246

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)