Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 17.09.2017 (24. niedziela zwykła

  • Odsłony: 381

1Przez całą niedzielę zbieramy dziś podpisy popierające obywatelski projekt ustawy za większą ochroną dzieci poczętych. Ustawa zlikwiduje dyskryminację chorych dzieci poczętych poprzez zapewnienie im tej samej ochrony prawnej, która przysługuje obecnie zdrowym dzieciom poczętym. Artykuł na ten temat w dzisiejszym Gościu Niedzielnym.

2Za dwa tygodnie rozpoczęcie Misji w naszej parafii. Dzisiaj rozdajemy List Ks. Misjonarza skierowany do naszej parafii. Zwracamy się też z prośbą o pomoc, aby podejść do zakrystii i zabrać plakat w formacie A4 i zawiesić w swoim bloku na klatce chodowej, czy wieżowcu. Za pomoc dziękujemy.

3We wtorek od godz. 20.00, a w środę od 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

4We wtorek zapraszamy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania na 17:30 do salki. W sprawie przygotowań do tego sakramentu informacji udziela ks. Piotr Wrzesiński.

5Proponujemy udział w „Warsztatach 12 Kroków, czyli duchowej drodze do poznania siebie i odzyskania więzi z Bogiem”. Propozycja jest skierowana do osób, które doświadczają bezsilności w jakiejś sferze swojego życia, a przekonały się, że sama modlitwa i własne postanowienia nic nie dały. Będzie to cykl 14-tu spotkań. Warsztaty odbywać się będą od października w naszej parafii. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Jackiem.

6W czwartek s. Augustyna zaprasza dzieci które będą się przygotowywały do Pierwszej Komunii Świętej na katechezę do salki. Dzieci przychodzą na godz. 16:45 lub jeśli dogodniej na 17:30.

7Zapraszamy na wspólną modlitwę uwielbienia ze wspólnotą Strumieni Życia w poniedziałek o 19:00 w kaplicy. Temat konferencji: „Nasze matki”. Więcej informacji na ulotkach pod chórem oraz w gablocie oraz u ks. Piotra Liszewskiego.

8Zbiórka dla ministrantów w środę o 17:30 w salce. W sprawie przygotowań do tego sakramentu informacji udziela ks. Piotr Wrzesiński.

9Dzisiaj 3 niedziela miesiąca. Zbieramy do puszek na inwestycje w naszym kościele. Dziękujemy za złożone ofiary.

10Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek Święto Stanisława Kostki, patrona Polski i polskiej młodzieży; w czwartek Święto Mateusza Apostoła; w sobotę świętego ojca Pio z Pietrelciny. Składamy serdeczne życzenia Stanisławom i Mateuszom.

11W kiosku parafialnym do nabycia najnowsza prasa katolicka – „Gość Niedzielny”.

12Pod chórem za dowolną ofiarę można wziąć ze sobą Biuletyn Parafialny.

13W minionym tygodniu odeszli do wieczności: † śp. Daniela Wamil, l. 69, † śp. Jerzy Piotrowski ostatnio zamieszkały w Gdyni Chwarznie którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 11:00. Wieczny odpoczynek…

Zapraszamy do nas

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Niepokalanego Serca Maryi
w Gdyni-Karwinach
ul. Makuszyńskiego 2
81-595 Gdynia

tel. (+48 58) 629 20 46/40

www.parafiakarwiny.pl

e-mail nsmkarwiny@diecezjagdansk.pl

rachunek bankowy:
88 1050 1764 1000 0090 7343 0754

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)