Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 29.10.2017 (30. niedziela zwykła)

  • Odsłony: 517

1W środę 1 listopada przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w naszym kościele sprawowane będą według porządku niedzielnego. Nie będzie jednak Mszy św. o godz. 14.00. Zostanie ona odprawiona na cmentarzu przy ul. Spokojnej i będzie poprzedzona procesją żałobną. Natomiast na cmentarzu przy kościele św. Wawrzyńca Msza św. o godz. 15.00.

2W środę nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.

32 listopada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli Dzień Zaduszny. Msze św. jak w święta zniesione czyli 7:00; 8:00; 9:00; 18:30 i 20:00. Podczas Mszy św. o godz. 20.00 będziemy się modlili za tych wszystkich zmarłych naszych Parafian, którzy odeszli do Pana od ubiegłorocznej Uroczystości Dnia Zadusznego. Serdecznie zapraszamy do tej modlitwy Rodziny zmarłych, ich przyjaciół i sąsiadów. Lista zmarłych wywieszona jest w gablocie przed kościołem oraz w internecie.

4Przez cały listopad nabożeństwa różańcowe z Wypominkami za Zmarłych w dni powszednie przed Mszą świętą wieczorną o godz. 17.45, a w niedzielę o 17.30.

5Wierni, którzy pobożnie pomodlą się za zmarłych mogą uzyskać i ofiarować za zmarłych cierpiących w czyśćcu odpust zupełny w dniach od 1 do 8 listopada. Odpust zupełny mogą uzyskać wierni którzy: nawiedzą cmentarz lub grób, odmówią Ojcze nasz, Wierzę w Boga, przystąpią do spowiedzi św., i Komunii św., oraz odmówią modlitwę w intencji Ojca św. Franciszka. Trzeba też wzbudzić w sercu akt nie przywiązania się do żadnego grzechu.

6Przy wyjściu z kościoła prosimy, aby wziąć ze sobą Kartki Wypominkowe na listopadową modlitwę za zmarłych. Na osobnych kartkach prosimy aby wypisać zmarłych kapłanów, oraz osoby konsekrowane, czyli zakonników, zakonnice i braci zakonnych. Następnie oddajemy je w zakrystii lub biurze parafialnym dołączając dowolną ofiarę.

7Za wypominki ROCZNE prosimy dołączyć ofiarę, o ile to możliwe w wysokości 100 zł. Zebrane w ten sposób pieniądze przeznaczymy na zapłacenie planów termoizolacji naszego kościoła. Wypominki Roczne odmawiamy w każdą niedzielę przed Sumą parafialną o godz. 11.50.

8Zapraszamy do wzięcia udziału w 20-tygodniowym programie Strumieni Życia od 6 grudnia do 9 maja 2018 r. Strumienie Życia są formacją duchową, która ma za zadanie pomóc w uzdrowieniu zranień i relacji pomiędzy ludzkich. Więcej informacji na stronie parafii oraz tutajW sobotę 4 listopada dzień patronalny św. Karola Boromeusza czyli dzień imienin św. Jana Pawła II. Z tej okazji o godz. 8:00 przeniesienie relikwii św. papieża z kaplicy M.B. Fatimskiej do ołtarza głównego i Msza św. Zapraszamy wszystkich, którym droga jest pamięć św. Jana Pawła II.

92 listopada – Pierwszy Czwartek Miesiąca. Odmówimy modlitwę za powołanych z naszej parafii, a na wypominkach będziemy modlili się za zmarłych kapłanów, zakonników i siostry zakonne.

103 listopada – Pierwszy Piątek Miesiąca. Spowiedź święta rano o godz. 7.00 i 8.00. Od 16.30 dla dzieci i młodzieży. A po spowiedzi odmówimy z dziećmi wypominki za zmarłych i dziesiątkę różańca. Prosimy aby dzieci przyniosły wypominki za swoich zmarłych, które wcześniej wypiszą w domu pod kierunkiem swoich rodziców lub dziadków. Po wypominkach z dziećmi Komunia św. Pierwszopiątkowa.

11W Pierwszy Piątek Miesiąca nie będzie wypominek. O 18.30 Msza z Komunią św. wynagradzającą a po Mszy św. odprawimy nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Od godz. 18.15 spowiedź święta dla młodzieży i dorosłych.

12W pierwszy Piątek ks. Piotr Liszewski odwiedzi chorych z Komunią św. o. Jacek swoich chorych odwiedzi jak zawsze w pierwszą Sobotę.

13W Pierwszą Sobotę Miesiąca o godz. 8.00 Msza św. z homilią, różaniec i spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca, po Mszy świętej w salce.

14W Pierwszą Sobotę Miesiąca o godz. 17.45 wspólnie odmówimy różaniec z wypominkami i akt oddania naszej parafii Niepokalanemu Sercu Maryi.

15W tym tygodniu nie będzie katechezy dla dzieci, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii Świętej.

16W kiosku parafialnym do nabycia najnowsza prasa katolicka – „Źródło”, „Gość Niedzielny" i „Mały Gość Niedzielny”. Można też jeszcze nabyć w cenie 7,50 zł nowe czasopismo „Galilea” które w całości poświęcona jest poznawaniu i zgłębianiu Pisma Świętego, a przy wyjściu z kościoła można wziąć ze sobą za dowolną ofiarę „Biuletyn parafialny”.

Zapraszamy do nas

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Niepokalanego Serca Maryi
w Gdyni-Karwinach
ul. Makuszyńskiego 2
81-595 Gdynia

tel. (+48 58) 629 20 46/40

www.parafiakarwiny.pl

e-mail nsmkarwiny@diecezjagdansk.pl

rachunek bankowy:
88 1050 1764 1000 0090 7343 0754

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)