Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 05.11.2017 (31. niedziela zwykła)

  • Odsłony: 494

1Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych z Wypominkami za Zmarłych w dni powszednie przed Mszą świętą wieczorną o godz. 17.45, a w niedzielę o 17.30.

2We wtorek od godz. 20.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy, a w środę od 17.00 w kościele.

3W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o 17:45. Zakończymy ją wypominkami za zmarłych i dziesiątką różańca.

4W sobotę 11 listopada przypada 99 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. O godz. 9.30 odmówimy wspólnie różaniec o spokój duszy tych którzy walczyli, umierali i ciężko pracowali dla Polski. O godz. 10.00 uroczysta Msza św. za Ojczyznę i Pana Prezydenta. Po Eucharystii złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przy pomniku tych, którzy tragicznie zginęli w Smoleńsku. Prosimy, aby każdy przyniósł ze sobą znicz pamięci, który pozostawimy przy epitafium. Niech tego dnia nikogo nie zabraknie w naszej modlitwie za Polskę. Przypominamy i zachęcamy do wywieszenia polskiej flagi na każdym domu i przy każdym mieszkaniu.

5Również w święto Niepodległości zapraszamy po wieczornej Mszy św. o godz. 19:15 do kaplicy na koncert piosenki patriotycznej, wojskowej i religijnej. Będą to najpiękniejsze pieśni i piosenki, które towarzyszyły nam przez wiele lat w dążeniu do odzyskania Niepodległości.

6Przy wyjściu można jeszcze wziąć ze sobą Kartki Wypominkowe na listopadową modlitwę za zmarłych. Po wpisaniu imion i nazwisk swoich zmarłych wraz z dowolną ofiarą oddajemy je w zakrystii lub biurze parafialnym.

7Na osobnych kartkach prosimy aby wypisać zmarłych kapłanów, zakonników, zakonnice i braci zakonnych. W ich intencji będziemy modlili się w każdy czwartek listopada.

8Zapraszamy do wzięcia udziału w 20-tygodniowym programie Strumieni Życia od 6 grudnia do 9 maja 2018 r. Strumienie Życia są formacją duchową, która ma za zadanie pomóc w uzdrowieniu zranień i relacji pomiędzy ludzkich. Więcej informacji na stronie parafii oraz tutajW sobotę 4 listopada dzień patronalny św. Karola Boromeusza czyli dzień imienin św. Jana Pawła II. Z tej okazji o godz. 8:00 przeniesienie relikwii św. papieża z kaplicy M.B. Fatimskiej do ołtarza głównego i Msza św. Zapraszamy wszystkich, którym droga jest pamięć św. Jana Pawła II.

92 listopada – Pierwszy Czwartek Miesiąca. Odmówimy modlitwę za powołanych z naszej parafii, a na wypominkach będziemy modlili się za zmarłych kapłanów, zakonników i siostry zakonne.

10Wypominki Roczne prosimy składać w biurze parafialnym. Będą one odmawiane wg kolejności przez cały rok zawsze przed sumą parafialną. O ile jest to możliwe prosimy o złożenie ofiary za Wypominki Roczne w wysokości 100 zł. Zebrane ofiary za Wypominki przeznaczymy na zapłacenie planów termoizolacji naszej świątyni.

11Małżonków zapraszamy do Kawiarenki Dialogowej w niedzielę 12 listopada na godz. 16:30. Tematem będzie: „Modlitwa małżeńska”. Okazja do porozmawiania ze sobą we dwoje przy muzyce i kawie.

12Za tydzień w całym kraju będziemy obchodzili Dzień solidarności z Kościołem w Potrzebie. W związku z tym przeprowadzimy zbiórkę ofiar do puszek.

13Informujemy, że msza św. niedzielna o godz. 18:00 będzie przygotowywana przez młodzież z naszej parafii wraz z oprawą muzyczną i liturgiczną. Zapraszamy do kontaktu i zaangażowania młodzieży z tą grupą.

14Przypominamy też, że można już zamawiać intencje Mszalne na przyszły Rok Pański 2018. A w związku z tym, że nasi dwaj księża Piotrowie rozpoczęli w tym roku studia zaoczne odbywające się w soboty i niedziele, będą nieobecni w parafii. Dlatego w niedzielę nie możemy przyjmować podwójnych intencji mszalnych do koncelebry. Będą takie dni kiedy w parafii będzie tylko dwóch księży. W związku z tym prosimy zamawiać intencje mszalne zwłaszcza niedzielne z dużym wyprzedzeniem.

15Kalendarz liturgiczny: w czwartek święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; w piątek św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła; w sobotę św. Marcina z Tours, biskupa.

16W kiosku parafialnym do nabycia najnowsza prasa katolicka - „Gość Niedzielny" i „Źródło”. A w „Gościu”: tym, że dobra chrześcijańska modlitwa nie musi być tylko prośbą o coś, ale też prośbą przeciwko czemuś; cichej niepozornej kobiecie, która wprowadziła w zakłopotanie kanadyjski sąd i prokuratora.

17Pod chórem za dowolną ofiarę można wziąć ze sobą Biuletyn Parafialny.

Zapraszamy do nas

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Niepokalanego Serca Maryi
w Gdyni-Karwinach
ul. Makuszyńskiego 2
81-595 Gdynia

tel. (+48 58) 629 20 46/40

www.parafiakarwiny.pl

e-mail nsmkarwiny@diecezjagdansk.pl

rachunek bankowy:
88 1050 1764 1000 0090 7343 0754

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)