Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 03.12.2017 (01. niedziela Adwentu)

  • Odsłony: 405

1Dzisiaj pierwszy dzień Adwentu i nowego roku liturgicznego, który w całym Kościele będzie przebiegał pod hasłem: „Duch, który umacnia miłość”. Dzisiaj też święcimy opłatki na stół wigilijny, które od jutra będą rozprowadzane w naszej parafii. Poświęcone i pobłogosławione opłatki wigilijne są szczególnym znakiem łączności każdego katolika z Kościołem. Osoby, które będą je roznosiły posiadają specjalne upoważnienie od ks. proboszcza i jeśli zostaną poproszone będą je okazywały. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie na plebani zespołu osób roznoszących opłatki.

2Wraz z rozpoczęciem Adwentu zmienia się rozkład Mszy świętych w dni powszednie. Nie będzie Mszy Św. o godz. 7.00. Wszystkich parafian zapraszamy natomiast do udziału w Roratach sprawowanych tradycyjnie od poniedziałku do piątku o godz. 6.30. Natomiast w sobotę Msza św. roratnia o godz. 7:00.

3Jutro w poniedziałek o godz. 17:00 Msza św. z okazji 25-lecia Zespołu Szkolno-Przedszkolny nr 4. Zapraszamy wszystkich uczniów wraz z rodzicami.

4We wtorek katecheza dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

5Adoracja Najświętszego Sakramentu we wtorek od godz. 20.00 w kaplicy, w środę w kościele od godz. 17.00 i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, dodatkowa Msza św. o godz. 9:00. Z tym dniem jest związane nabożeństwo zwane „Godziną Łaski”. To 60 minut między godz. 12 a 13, przez które Maryja obiecuje wiele łask dla duszy i dla ciała. Zapraszamy w tym czasie na Adorację Najświętszego Sakramentu do kaplicy.

7W piątek o godz. 18:00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

8W sobotę o godz. 18:00 zgodnie z prastarą tradycją zapraszamy na Nieszpory Adwentowe. Prosimy przynieść ze sobą świece.

9Za tydzień Kawiarenka Dialogowa czyli okazja do spotkania we dwoje dla małżonków. Temat - "Jak zrozumieć siebie nawzajem? Temperamenty".

10Kalendarz liturgiczny: w sobotę święto Św. Andrzeja, Apostoła.

11Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – św. Barbary; środa – św. Mikołaja; czwartek – św. Ambrożego.

12Dzisiaj po każdej Mszy św. można zakupić w zakrystii kartki świąteczne wykonane przez nasze Siostry. Kupując kartkę wspieramy budowę Ogólnopolskiego Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej w Koszalinie.

13Ministranci po Mszach św. rozprowadzają sianko na stół wigilijny – można je również otrzymać w sklepiku parafialnym. Dochód przeznaczają na Wigilię Liturgicznej Służby Ołtarza.

14Za tydzień zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie. Polecamy ją ofiarności wiernych.

15Aktualną prasę katolicką oraz świece Caritasu można nabyć w naszym kiosku parafialnym. Cena małej świecy 6 zł, dużej 16 zł.

16Pod chórem za dowolną ofiarę można wziąć ze sobą Biuletyn Parafialny.

17 Wszystkim wiernym życzymy wytrwałości w postanowieniach adwentowych i dziękujemy tym którzy razem z Maryją przygotowują się do narodzin Pana naszego poprzez Roraty.

18Dzisiaj po Mszach św. zbieramy ofiary na inwestycje w naszym kościele – konkretnie na zapłacenie planów termoizolacji świątyni. Koszt tej dokumentacji 6000 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.

19W tym tygodniu odszedł do Pana † śp. Jerzy Borowicz, l. 86 z ul. Gojawiczyńskiej 3. W intencji zmarłych naszych bliskich, zmarłych parafian i naszego zmarłego brata: dobry Jezu, a nasz Panie...

Zapraszamy do nas

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Niepokalanego Serca Maryi
w Gdyni-Karwinach
ul. Makuszyńskiego 2
81-595 Gdynia

tel. (+48 58) 629 20 46/40

www.parafiakarwiny.pl

e-mail nsmkarwiny@diecezjagdansk.pl

rachunek bankowy:
88 1050 1764 1000 0090 7343 0754

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)