Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 24-26.12.2017 (04. niedziela Adwentu oraz święta Narodzenia Pańskiego)

  • Odsłony: 576

1Dzisiaj Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. według planu niedzielnego do godz. 12:00. Następnie Msza św. wigilijna o godz. 16:00 dla rodzin z małymi dziećmi i dla osób starszych. Nie będzie Mszy św. o godz. 14:00 i 18:00.

2O północy Pasterska, na którą zapraszamy wszystkich naszych Parafian oraz Gości spędzających święta Bożego Narodzenia w naszej Parafii. Na Pasterce kolędy będzie grała orkiestra z Gdańska Nowego Portu.

3Prosimy też i gorąco namawiamy, aby w Wigilię zgodnie z tradycją którą przekazali nam nasi rodzice zachować post od pokarmów mięsnych i od alkoholu. Niech Wieczerza Wigilijna złączy całe RODZINY, a nieobecni niech poczują się otoczeni miłością i przyjaźnią.

4W pierwsze święto, tj. w poniedziałek 25 grudnia w Uroczystość Narodzenia Pańskiego NIE BĘDZIE Mszy Świętej o godz. 7.30. Pozostałe Msze Święte w zwykłym porządku niedzielnym.

531 grudnia w niedzielę ostatni dzień Roku Pańskiego 2017 roku. Na godz. 16.00 zapraszamy wszystkich wiernych na ostatnią Mszę Świętą w tym roku. Po niej nabożeństwo przed wystawionym Najświętszym Sakramentem przed którym będziemy dziękowali Panu Bogu za otrzymane łaski i przepraszali za wszystkie grzechy mijającego roku. Odśpiewamy też uroczyste „Te Deum”. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 18:00.

6W Sylwestra 31 grudnia od godz. 19:00 będzie możliwość w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu. Wszystkich którzy nie będą uczestniczyli w sylwestrowych balach zapraszamy też do kaplicy na Mszę świętą o godz. 23:00 na zakończenie Starego Roku.

7W poniedziałek 1 stycznia Nowy Rok AD 2018. Tego dnia przypada też Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Modlitw o Pokój. W Nowy Rok nie będzie rano Mszy Świętej o godz. 7.30. Pozostałe według porządku niedzielnego.

8W czwartek rozpoczynamy czas wizyt duszpasterskich w naszej parafii czyli tzw. Kolędę. W czasie trwania kolędy zmienia się godzina wieczornej Mszy Świętej. Nie będzie Mszy Św. o godz. 18.30, natomiast będzie Msza Św. o godz. 15.00 w kaplicy. Wyjątek stanowi środa i sobota – w te dni Msza Św. wieczorna jak zawsze o godz. 18.30. Szczegółowy plan kolędowy na najbliższe dni oraz wszelkie informacje kolędowe podane są w gablocie oraz tutaj.

9Kilka dni wcześniej ministranci rozwieszą na klatkach schodowych informacje o zbliżającej się kolędzie.

10Zwracamy się też jeszcze raz z prośbą, aby jeśli ktoś może i chce, złożył drugą dodatkową kopertę z ofiarą. W tym roku kontynuujemy zbiórkę na wykonanie instalacji grzewczej w naszym kościele. Rok temu zbieraliśmy na ogrzewanie 22.360 zł. Na ten cel przeprowadziliśmy też w ciągu roku trzy zbiórki do puszek co łącznie daje nam kwotę 26.410 zł. Ofiary te mamy złożone na specjalnym koncie w banku. Jest to jednak ciągle za mało i dlatego kto może i chce złożyć drugą kopertę z napisem „na ogrzewanie kościoła” – będziemy wdzięczni.

11Z uwagi na okres kolędowy w poniedziałki biuro parafialne będzie nieczynne, oraz nie będzie katechez dla bierzmowanych.

12Przez Święta i Nowy Rok zapraszamy, aby przychodzić i nawiedzać Żłóbek Betlejemski w naszym kościele. Zachęcamy zwłaszcza rodziny z dziećmi do tej praktyki. A przy okazji pomodlić się.

13W sklepiku świąteczna prasa katolicka. Polecamy zwłaszcza najnowszy nr kwartalnika „Galilea” poświęcony tym razem Matce Bożej i „Godzinkom”. Opłatek można jeszcze nabyć w sklepiku lub po Mszy św. w zakrystii. Pod chórem do wzięcia za dowolną ofiarę Biuletyn Parafialny.

14W tym tygodniu odeszli do Pana: † śp. Janina Andrys, l. 87 z ul. Kruczkowskiego 5. Pogrzeb odbędzie się w czwartek o godz. 12:00 w kościele oraz † śp. Roman Leśko, l. 76 z ul. Konopnickiej 4. Pogrzeb odbędzie się w piątek o godz. 11:30 w kościele. W int. zmarłych naszych braci i sióstr oraz wszystkich zmarłych z naszych rodzin: dobry Jezu a nasz Panie...

Zapraszamy do nas

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Niepokalanego Serca Maryi
w Gdyni-Karwinach
ul. Makuszyńskiego 2
81-595 Gdynia

tel. (+48 58) 629 20 46/40

www.parafiakarwiny.pl

e-mail nsmkarwiny@diecezjagdansk.pl

rachunek bankowy:
92 8345 0006 2017 0000 1583 0001

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)