Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 31.12.2017 (02. niedziela Narodzenia Pańskiego - Niedziela Świętej Rodziny)

  • Odsłony: 603

1Dzisiaj ostatni dzień Roku Pańskiego 2017 roku. Na godz. 16.00 zapraszamy wiernych na Mszę Świętą. Po niej nabożeństwo przed wystawionym Najświętszym Sakramentem przed którym będziemy dziękowali Panu Bogu za otrzymane łaski i przepraszali za wszystkie grzechy mijającego roku. Odśpiewamy też uroczyste „Te Deum”. Dzisiaj nie będzie Mszy św. o godz. 18:00.

2Również dzisiaj od godz. 19:00 będzie możliwość w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu. Wszystkich którzy nie będą uczestniczyli w sylwestrowych zabawach zapraszamy też do kaplicy na Mszę świętą o godz. 23:00 na zakończenie Starego Roku.

3W poniedziałek 1 stycznia Nowy Rok AD 2018. Tego dnia przypada też Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Modlitw o Pokój. W Nowy Rok nie będzie rano Mszy Świętej o godz. 7.30. Pozostałe według porządku niedzielnego.

4We wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 20:00 i zakończy się Apelem Jasnogórskim o 21:00.

5W sobotę 6 stycznia będziemy przeżywać Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Msze św. będą sprawowane jak w każdą niedzielę. Podczas każdej Eucharystii tradycyjnie poświęcimy kadzidło i kredę, aby oznaczyć nimi drzwi katolickich domów i mieszkań. W sposób szczególny ogarniemy pomocą modlitewną misjonarzy. Zebraną tego dnia kolektę przeznaczamy na utrzymanie polskich misjonarzy, którzy pracują w różnych zakątkach świata.

6W sobotę 6 stycznia zapraszamy dzieci na godz.16.00 na pochód Trzech Króli i wspólne kolędowanie przy żłóbku w naszej parafii. Zachęcamy dzieci do przebrania się za królów i przyniesienie z sobą dzwonków. Zapraszamy też dzieci 13 stycznia na godz.16.00 na bal karnawałowy do salki.

7W niedzielę 7 stycznia na godz. 16:30 parafia św. Karola Boromeusza na Fikakowie zaprasza na koncert Kolęd w wykonaniu zespołu góralskiego „Inacy z Grywaldu”. Wstęp wolny.

8Rodzinę Żywego Różańca zapraszamy w sobotę na Mszę św. i różaniec wynagradzający na godz. 14.00. Natomiast spotkanie opłatkowe wspólnoty Żywego Różańca w niedzielę 7 stycznia o godz. 15:00 w salce parafialnej.

9W tym tygodniu biuro parafialne z uwagi na trwającą kolędę będzie czynne tylko w środę i piątek. Z tego samego powodu nie będzie katechez dla bierzmowanych. Natomiast katechezy dla dzieci I-komunijnych odbędą się według planu.

10W czasie trwania kolędy zmienia się godzina sprawowania wieczornej Mszy Świętej. Nie będzie Mszy Św. o godz. 18.30, natomiast będzie Msza Św. o godz. 15.00. Wyjątek stanowi środa i sobota – w te dni Msza Św. wieczorna jak zawsze o godz. 18.30. Szczegółowy plan kolędowy na najbliższe dni oraz wszelkie informacje kolędowe podane są w gablocie oraz tutaj.

115 stycznia z uwagi na przypadający I Piątek miesiąca spowiedź i Msza św. jak zawsze czyli rano podczas Mszy św. popołudniu od 16:30 dla dzieci i wieczorem od 18:00 dla dorosłych i młodzieży. Po Mszy św. nabożeństwo wynagradzające.

12Organizujemy „Rekolekcje z św. Franciszkiem w drodze do Asyżu”. Wyjazd w terminie 12-19 kwietnia. Koszt 2.100 zł + 60 €. Informacje w zakrystii, biurze parafialnym i u o. Jacka. Zapisy tylko do połowy stycznia.

13Kilka dni wcześniej ministranci umieszczą informacje o kolędzie na drzwiach klatki schodowej. Jednak zdarzają się przypadki, że ktoś zrywa kartki z informacją o kolędzie prosimy, aby o terminie kolędy dowiadywać się także z innych źródeł – internet, gablota przed kościołem.

14Zwracamy się też jeszcze raz z prośbą, aby jeśli ktoś może i chce, złożył drugą dodatkową kopertę z ofiarą. W tym roku kontynuujemy zbiórkę na wykonanie instalacji grzewczej w naszym kościele.

15Dziękujemy za złożone intencje mszalne. Zachęcamy do ofiarowania Mszy św. za naszych zmarłych, z okazji imienin, urodzin, rocznic czy innych ważnych wydarzeń naszego życia. Pamiętajmy też o Mszach św. „dziękczynnych”.

16W minionym tygodniu odeszli do Pana: † śp. Elżbieta Król, l. 60; zam. przy ul. Iwaszkiewicza 6 oraz † śp. Maria Szefler, l. 62; zam. przy ul. Baczyńskiego 4, której pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 11:30. W intencji zmarłych naszych braci i sióstr oraz wszystkich zmarłych z naszych rodzin: dobry Jezu, a nasz Panie...

Zapraszamy do nas

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Niepokalanego Serca Maryi
w Gdyni-Karwinach
ul. Makuszyńskiego 2
81-595 Gdynia

tel. (+48 58) 629 20 46/40

www.parafiakarwiny.pl

e-mail nsmkarwiny@diecezjagdansk.pl

rachunek bankowy:
92 8345 0006 2017 0000 1583 0001

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)