Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 07.01.2018 (niedziela Chrztu Pańskiego)

  • Odsłony: 559

1Dzisiejsza Niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia. W Polsce z uwagi na trwający okres błogosławieństw mieszkań, domów i rodzin cały czas pozostaje w kościołach wystój świąteczny oraz śpiewamy kolędy do Matki Bożej Gromnicznej czyli do 2 lutego.

2Dzisiaj o godz. 15:00 spotkanie opłatkowe Wspólnoty Żywego Różańca.

3Z uwagi na trwająca kolędę biuro parafialne w poniedziałek będzie nieczynne.

4Zapraszamy dzieci na bal karnawałowy w najbliższą sobotę 13 stycznia na godz. 16:00 do salki. Można przynieść ze sobą coś słodkiego i coś do picia.

5Za tydzień zapraszamy wszystkich którzy czują się w sercu i duszy Pielgrzymami, a zwłaszcza Pielgrzymów i sympatyków Gdyńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę w tym Złote Grupy na Mszę św. na godz. 18:00, a potem do kaplicy na Adorację NS, wspólne śpiewanie kolęd i na spotkanie opłatkowe do salki.

6W następną niedzielę o godz. 16.30 kolejna Kawiarenka Dialogowa, tym razem na temat: "Finanse w naszej rodzinie. Jak nimi gospodarować?". Zaproszenie kierujemy do małżonków naszej parafii, ale nie tylko. Będzie też możliwość opieki nad dziećmi.

7W terminie 12-19 kwietnia, organizujemy „Rekolekcje z św. Franciszkiem w drodze do Asyżu”. Koszt 2.100 zł + 60 Zapisy i informacje w zakrystii, biurze parafialnym i u o. Jacka.

8W czasie trwania kolędy w dzień powszedni nie ma Mszy Św. o godz. 18.30. Jest natomiast o godz. 15.00 w kaplicy. Wyjątek stanowi środa i sobota – w te dni Msza św. wieczorna jak zawsze o godz. 18.30. Szczegółowy plan kolędowy na najbliższe dni oraz wszelkie informacje kolędowe podane są w gablocie, w gazetce oraz tutaj.

9Dzień wcześniej ministranci umieszczą na drzwiach klatki schodowej informacje o kolędzie.

10Jeśli ktoś z parafian z jakichkolwiek powodów nie może przyjąć kolędy w wyznaczonym czasie, może umówić się na dodatkową indywidualną wizytę duszpasterską, która odbędzie się po zakończeniu kolęd zaplanowanych.

11Zwracamy się też z gorącą prośbą, aby jeśli ktoś może i chce, złożył drugą dodatkową kopertę z ofiarą. W tym roku trwa zbiórka na wykonanie instalacji grzewczej w naszym kościele.

12Z uwagi na okres kolędowy nie będzie katechezy dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. według stałego porządku. We wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu bez zmian.

13W przyszłą niedziele po Mszach św. zbiórka inwestycyjna do puszek na nasz kościół.

14Zapraszamy do kiosku parafialnego w którym można nabyć najnowszą prasę katolicką oraz kropidło na kolędę w cenie 5 zł.

Zapraszamy do nas

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Niepokalanego Serca Maryi
w Gdyni-Karwinach
ul. Makuszyńskiego 2
81-595 Gdynia

tel. (+48 58) 629 20 46/40

www.parafiakarwiny.pl

e-mail nsmkarwiny@diecezjagdansk.pl

rachunek bankowy:
92 8345 0006 2017 0000 1583 0001

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)