Ogłoszenia parafialne 11.02.2018 (06. niedziela zwykła)

1Dzisiaj Święto Matki Bożej z Lourdes. Zapraszamy na Mszę św. dla chorych na duszy i na ciele oraz ich opiekunów na godz. 14:00. Będzie okazja do przyjęcia sakramentu chorych i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

2Również dzisiaj zapraszamy małżonków na Kawiarenkę Dialogową na temat: „Racja czy relacja czyli o tajemnicy trwałych związków”. Spotkanie o godz. 16:30 w salce.

3 W tym tygodniu obędą się spotkania dla dzieci do I-komunii św. oraz dla bierzmowanych. Spotkania według stałego planu.

4W tym tygodniu, 14 lutego przeżywać będziemy Środę Popielcową. Tym samym rozpoczniemy w Kościele okres Wielkiego Postu. Tego dnia Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem w kościele o godz. 7.00, 8.00, 10.00 oraz 17.00 (dla dzieci i młodzieży), 18.30 i 20.00. Wiernym przypominamy o obowiązku zachowania w Środę Popielcową wstrzemięźliwości oraz postu ścisłego, tzn. jakościowego i ilościowego. Należy zachować całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i napojów alkoholowych oraz trzeba pamiętać, że w ciągu dnia możemy spożyć trzy posiłki w tym jeden do syta. Prawo to obowiązuje wszystkich wiernych od 14 do 60 roku życia. W Środę Popielcową biuro parafialne będzie nieczynne oraz nie będzie prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu i nowenny do MB Nieustającej Pomocy.

5W Środę Popielcową nie będzie jak to zwykle bywało Mszy św. o godz. 9:00. Wyjątkowo tym razem zostanie odprawiona Msza św. o godz. 10:00 której przewodniczyć będzie J.E. ksiądz Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź. Serdecznie na tą Eucharystię zapraszamy wszystkich wiernych.

6W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie w salce Akcji Katolickiej.

7W piątek po wieczornej Mszy św. katecheza dorosłych na temat: „Wierzę w Ojca Wszechmogącego czyli skąd wiemy że Bóg jest ojcem?”.

8W najbliższy piątek rozpoczniemy Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w następującym porządku: rano po Mszy Świętej o godz. 8.00 w kaplicy; po południu o godz. 17.00 dla dzieci i młodzieży w kościele; 3) wieczorna droga krzyżowa dla dorosłych i młodzieży o godz. 20:00 w kościele.

9W tym tygodniu Msze Święte w dzień powszedni odprawiane są w kaplicy, z wyjątkiem Środy Popielcowej – tego dnia Msze św. w kościele.

10Za tydzień w niedzielę spotkanie wszystkich, którzy czuja się pielgrzymami. O godz. 18:00 Msza św. w kościele. Potem w kaplicy konferencja którą wygłosi Pielgrzym ks. Henryk Mruczkowski, wikariusz z parafii w Orłowie, o czwartym Darze Ducha Świętego – Męstwa zatytułowana „Siłka to za mało”. Po konferencji adoracja Najświętszego Sakramentu i spotkanie w salce.

11Zapraszamy na Nabożeństwa Gorzkich Żali wraz z Kazaniem Pasyjnym w niedziele o godz. 17:00. Nabożeństwo poprowadzi i kazanie wygłosi ojciec Jacek Nawrot. Ofiary złożone na tacę w czasie tego nabożeństwa przeznaczone są na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu.

12W Następną niedzielę zbiórka na inwestycje w naszym kościele. W tym tygodniu rozpoczęliśmy prace nad wprowadzeniem ogrzewania do zakrystii oraz do nowo powstającej na zapleczu kościoła salki dla wspólnot parafialnych.

13W kiosku parafialnym można nabyć „Gościa Niedzielnego” oraz „Źródło”.

14Osoby wyjeżdżające na Pielgrzymkę do Kalisza proszone są o wpłacenie pozostałej kwoty do końca lutego.

15W ostatnim czasie odszedł do Pana: † śp. Wiesław Sewerynek, l. 65 zam. ul. Porazińskiej 4; pogrzeb odbył się w minionym tygodniu.W intencji śp. zmarłych naszych parafian, a także wszystkich zmarłych z naszych rodzin: dobry Jezu, a nasz Panie...