Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 18.03.2018 (05. niedziela Wielkiego Postu)

  • Odsłony: 473

1W imieniu ks. proboszcza i ks. biskupa Zbigniewa Zielińskiego składamy wielkie podziękowanie wszystkim wiernym, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie i przeżywanie wizytacji parafialnej. Wszystkim wspólnotom i grupom duszpasterskim dziękujemy za popołudniowe spotkanie z ks. biskupem i przedstawienie się. Dziękujemy naszym Szkołom i Przedszkolom za pełne ciepła, życzliwości i sympatii przyjęcie w swoich murach. Bóg zapłać wszystkim za wszystko.

2O godz. 17:00 dzisiaj zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali wraz z Kazaniem Pasyjnym. Temat kazań: „Miłość ukryta w Chrystusie większa niż potęga zła ukryta w świecie.” Ofiary złożone na tacę w czasie tego nabożeństwa przeznaczone są na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu.

3Zaczynamy dzisiaj wielkopostne rekolekcje dla dzieci i młodzieży. Poznamy sposoby radzenia sobie ze słabościami i pokusami, wędrując z Mojżeszem przez pustynię i Morze Czerwone. Poprowadzi je ks. Paweł Nawrot z par. św. Maksymiliana na Witominie. Wszystkie spotkania będą odbywać się w kaplicy. W poniedziałek i wtorek: o godz. 16.00 – dzieci klas IV, V i VI; o godz. 17.00 – dzieci klas 0, I, II i III; o godz. 18.00 – młodzież klas VII oraz II i III klasa Gimnazjum. W środę spowiedź i Msza św. z nauką o godz. 16:50 dzieci klas 0-VI, i o 17:50 klasy VII i Gimnazjum. Podczas rekolekcji, parafialne Msze św. wieczorne będą odprawiane w kościele.

4Jutro, 19 marca przypada liturgiczna Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Tego dnia zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza mężczyzn (mężów, ojców, wdowców, kawalerów) do udziału w uroczystych Mszach św. o godz. 9.00 i 18.30 w kościele. Po Eucharystii przejdziemy do kapliczki, by odmówić Litanię do św. Józefa, prosząc o Boże błogosławieństwo dla solenizantów, małżeństw i rodzin naszej parafii.

5We wtorek w salce próba scholii i przygotowanie śpiewów na Triduum Paschalne. Zapraszamy też młodzież i dorosłych, którzy chcieliby włączyć się w to dzieło.

6W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej w następującym porządku: rano po Mszy Świętej o godz. 8.30 w kaplicy; po południu o godz. 17.00 dla dzieci i młodzieży w kościele. Wieczorem bezpośrednio po Mszy św. wieczornej wyruszy z naszego kościoła Droga Krzyżowa leśnymi ścieżkami. Podobnie jak w latach ubiegłych nabożeństwo to rozpocznie się zaraz po Mszy św. wieczornej i z kościoła wyruszy do lasu. Uczestników wyprawy do lasu prosimy o zabranie latarek i biletów na powrót z Małego Kacka. Nie będzie więc wieczornej Drogi Krzyżowej w kościele o godz. 20:00. Jedynie w przypadku złej pogody (deszcz lub gęsty śnieg) nabożeństwo odprawione zostanie w naszej świątyni.

7W piątek o godz. 18:00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, które będzie prowadził kapłan.

8W piątek o godz. 18.00 wyruszy Gdyńska Droga Krzyżowa od kościoła NMP przy Kolegiacie Gdyńskiej na ul. Świętojańskiej w kierunku Kamiennej Góry. Zapraszamy serdecznie do udziału w tym nabożeństwach.

9Dzisiaj zbieramy ofiary na rozpoczęcie prac przy ogrzewaniu w naszym kościele.

10Na najbliższy tydzień mamy jeszcze wolne intencje mszalne.

11Za tydzień Niedziela Palmowa. Przy wejściu do kościoła będzie można nabyć palmy które będą poświęcone na każdej Mszy św., a następnie wysłuchamy opisu Męki Pańskiej.

12We wtorek wieczorna Adoracja NS w kaplicy od godz. 20 do 21.

13W środę z uwagi na rekolekcje prywatna Adoracja od godz. 17:00 w kościele. Po niej o 18:00 nowenna do MBNP.

14Dyrekcja Zespołu Szkolno Przedszkolnego nr 4 z ul. Chwaszczyńskiej serdecznie zaprasza na Dzień Otwarty Szkoły, 24 marca w sobotę w godz. 10-13. Goście będą mogli uczestniczyć w zajęciach otwartych, pokazach talentów uczniów, grach i zabawach logicznych oraz warsztatach programowania i spotkaniach z kadrą.

15Przygotowujemy świąteczne dary dla potrzebujących. Można je składać w kaplicy (w dzień powszedni i w kościele w niedzielę) przy bocznym ołtarzu do wystawionego kosza. Prosimy o żywność, słodycze i środki czystości. Za odzież dziękujemy. Caritas parafialny będzie te dary wydawał przed świętami.

16W kiosku parafialnym do nabycia aktualny numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Źródła” a także „Galilei”. Można też nabyć wielkanocne świece paschalne po 10 zł.

17W ostatnim tygodniu odszedł do Pana † śp. Andrzej Borowa, l. 67 zam. ul. Makuszyńskiego 9. W intencji śp. zmarłych naszych parafian, a także wszystkich zmarłych z naszych rodzin: wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)