Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 08.04.2018 (02. niedziela wielkanocna - Miłosierdzia Bożego)

  • Odsłony: 421

1Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Bożego Miłosierdzia, w związku z tym zapraszamy o godz. 15.00 do kościoła na uroczyste nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego wraz z Koronką przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

2Również dzisiaj obchodzimy 8 rocznicę katastrofy i tragedii w Smoleńsku. Na Sumie parafialnej będziemy modlili się wraz z Gośćmi za wszystkich którzy tam zginęli. A wszystkich teraz prosimy, aby po Mszy św. podejść na krótką modlitwę i zadumę przy naszym epitafium prosząc Boga o miłosierdzie nad tymi którzy tam zginęli będąc w Służbie naszej Ojczyzny, ale i nad nami samymi.

3Cztery lata temu w 2014 roku w Niedzielę Miłosierdzia Bożego Jan Paweł II został wyniesiony na Ołtarze. Nieustannie Bogu niech będą dzięki za życie i kapłaństwo naszego Rodaka.

4Jutro w poniedziałek obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to normalny dzień pracy, ale zachęcamy wszystkich wiernych do uczestnictwa we Mszy św. i powstrzymania się od prac niekoniecznych. Zwiastowanie Pańskie to Dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Dlatego też tego dnia na wieczornej Mszy św. dokonamy przyjęcia nowych osób chcących duchowo adoptować dziecko poczęte oraz odnowimy adopcje wcześniej podjęte. Na koniec uroczystości zostanie też udzielone uroczyste błogosławieństwo Matek oczekujących potomstwa.

5W najbliższą środę 11 kwietnia nasza parafia dołączy do narodowej nowenny w intencji Ojczyzny. W całym kraju w bardzo wielu parafiach 11 lutego rozpoczęła się taka forma modlitwy za Ojczyznę. Potrwa do 11 października. Nowenna ta jest jednym z elementów duchowego przygotowania do obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, które nastąpią miesiąc później. W środę ofiarujemy w tej intencji adorację NS i nasze modlitwy.

6W czwartek o godz. 19:00 spotkanie w salce dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

7W sobotę o godz. 10:00 w kościele pierwsza spowiedź dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej.

8W przyszłą niedzielę zapraszamy na comiesięczne spotkanie wszystkich tych, którzy w sercu i duszy czują się Pielgrzymami. O godz. 18:00 Msza św. później w kaplicy konferencja pt. „Czegoś się boisz?”, adoracja NS i spotkanie w salce.

9W nadchodzącym tygodniu są wolne Intencje Mszalne.

10Po Mszy św. zbiórka do puszek na potrzeby naszej diecezjalnej Caritas. A ze stolika można wziąć ze sobą za darmo gazetkę Caritasu informującą o dziełach jakie ta instytucja prowadzi na rzecz potrzebujących i Kościoła.

11Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, a w szczególny sposób dzieciom, którzy składali przez cały Wielki Post Jałmużnę Wielkopostną do skarbonek Caritasu. Niech dobry Bóg wynagrodzi dobroć i wrażliwość serca. „Bóg zapłać”.

12Za tydzień w niedziele zbiórka do puszek na inwestycje w naszym kościele.

13W kiosku parafialnym do nabycia prasa katolicka: „Gość Niedzielny” i „Źródło”.

14W tym tygodniu odeszła do Pana naszego: † śp. Jadwiga Bojanowska l. 91 z ul. Gabrieli Zapolskiej 10, której pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 11:00, a wcześniej o 10:30 odmówimy różaniec za zmarłą. W intencji śp. zmarłych naszych parafian, a także wszystkich zmarłych z naszych rodzin: wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)