Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 13.05.2018 (uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego)

  • Odsłony: 385

1Dzisiaj 13 maja. Rozpoczynamy więc celebracje ku czci M.B. Fatimskiej. Zapraszamy na nabożeństwo i procesję fatimską po wieczornej Mszy św.

2Dzisiaj również przypada 37 rocznica zamachu na życie św. Jana Pawła II. Dziękujmy Bogu za jedność narodu w tamtych dniach i za ocalenie Głowy Kościoła.

3Na Mszy św. o godz. 10:30 rocznica I-Komunii Świętej dla dzieci, które przyjęły ją w ubiegłym roku.

4Dziękujemy rodzicom dzieci I Komunijnych, które wczoraj zakończyły swój „Biały Tydzień” za dar ołtarza ofiarowany naszej parafii w postaci pięknego pojemnika na wodę święconą oraz kryształowych ampułek na wino i wodę. Pojemnik na wodę święconą stoi już z tyłu kościoła – można go tam zobaczyć, a ampułki ze względu na ich wartość będziemy używali tylko podczas najważniejszych uroczystości. Bóg zapłać.

5Przez cały tydzień modlimy się Nowenną do Ducha Świętego.

6Kawiarenka Dialogowa dla małżeństw dzisiaj o godz. 16:30.

7Zapraszamy codziennie, do uczestniczenia w Nabożeństwie Majowym, w tygodniu o godz. 18:00, a w niedziele o 17:30. Nabożeństwo majowe dzisiaj połączone razem z nabożeństwem fatimskim (po Mszy wieczornej).

8We wtorek i środę adoracja NS. W środę nowenna do MBNP.

9W czwartek po wieczornej Mszy św. w salce spotkanie Akcji Katolickiej.

10Dzisiaj odbędzie się co miesięczne spotkanie dla wszystkich którzy czują się pielgrzymami. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18:00, a po niej spotkanie w kaplicy, adoracja i konferencja pod tytułem: „Tylko nie paciorek”.

11Proponujemy dzieciom szkoły podstawowej spotkania w grupie Oazy Dzieci Bożych. Chętnych zapraszamy na spotkanie do salki parafialnej w piątek na godz. 17:00.

13Katecheza dorosłych odbędzie się w piątek o godz. 19.15. Temat katechezy: Wierzę w byty duchowe stworzone przez Boga czyli o aniołach.

14 Na najbliższy tydzień mamy wolne intencje mszalne. Zachęcamy do zamawiania Mszy świętych we wszystkich naszych życiowych sprawach, w intencjach błagalnych, dziękczynnych czy przebłagalnych.

15Zachęcamy wszystkich wiernych do prywatnego nawiedzenia kościoła w ciągu dnia. Nasza świątynia jest otwarta przez cały dzień. Prosimy jednak, aby zwracać wtedy uwagę na porządek w naszym kościele.

16Siostry organizują pielgrzymkę kobiet do sanktuarium Matki Bożej w Świdrze w dniach 25-27 maja. Zapisy i informacje u naszych Sióstr.

17Za tydzień kolekta inwestycyjna na remonty i utrzymanie naszego kościoła.

18W poniedziałek święto Macieja apostoła, a w środę święto Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. W czwartek przypada dzień imienin naszego Ks. Arcybiskupa Sławoja Leszka, polecamy go w naszej modlitwie.

19W sobotę o godz. 10:00 w kaplicy Msza św. o uzdrowienie chorych na ciele i na duszy.

20W kiosku parafialnym do nabycia prasa katolicka: „Gość Niedzielny” i „Źródło” oraz „Galilea”.

21W ostatnim tygodniu odeszli do Pana: † śp. o. Izydor Jarosz OCarm (karmelita bosy), l. 84, z klasztoru św. Katarzyny w Gdańsku oraz † śp. Marek Pawłowski, lat 66, z ul. Baczyńskiego ; Msza św. pogrzebowa jutro o godz. 12.30. W intencji wszystkich zmarłych z naszych rodzin: dobry Jezu, a nasz Panie...

Zapraszamy do nas

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Niepokalanego Serca Maryi
w Gdyni-Karwinach
ul. Makuszyńskiego 2
81-595 Gdynia

tel. (+48 58) 629 20 46/40

www.parafiakarwiny.pl

e-mail nsmkarwiny@diecezjagdansk.pl

rachunek bankowy:
92 8345 0006 2017 0000 1583 0001

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)