Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 10.06.2018 (odpust parafialny Niepokalanego Serca Maryi)

  • Odsłony: 512

1Dzisiaj obchodzimy nasz parafialny odpust Niepokalanego Serca Maryi. Suma Odpustowa o godz. 12:00 przewodniczyć jej będzie ks. Piotr Gruba – dziekan dekanatu Kielno, proboszcz i budowniczy nowego kościoła w Chwaszczynie. Po tej Mszy św. procesja dookoła kościoła.

2Z okazji naszego Odpustu dzisiaj zapraszamy na Festyn Rodzinny. Zachęcamy do aktywnego włączenia się w to wydarzenie, zaczynamy od godz. 14, zakończenie przewidziane jest na godz. 18. Osoby, które mogą się włączyć i pomóc przy organizacji tej uroczystości prosimy o kontakt.

3Dzisiaj w Gdańsku Archidiecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem: „Naród silny rodziną”. Rozpoczęcie o godz. 15.00 na Placu Solidarności a zakończenie w Bazylice Mariackiej. Uczestnicy proszeni są o przyjście w białych strojach.

4Dzisiaj zbiórka do puszek na potrzeby KUL-u i na uczelnie katolickie w naszym kraju.

5Zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe codziennie o 18:00, a w niedzielę o 17.30.

6We wtorek i środę adoracja NS o stałych godzinach. W środę nowenna do MBNP.

7W tym tygodniu z piątku na sobotę w kaplicy całodobowa Adoracja NS w intencji XXXIII Gdyńskiej Pielgrzymki na Jasną Górę. Rozpoczęcie w piątek Mszą św. o godz. 18.30 i zakończenie w sobotę o godz. 18.30. W trakcie Adoracji również Msza św. o północy.

8W sobotę Msza św. dla chorych z modlitwą o uzdrowienie wewnętrzne i uwolnienie na duszy i na ciele. Zapraszamy do naszej kaplicy na godz. 10.00. Na ten czas Adoracja w intencji Gdyńskiej Pielgrzymki zostanie przerwana.

9Wczoraj nasi ministranci wzięli udział w Dekanalnym Turnieju Piłki Nożnej liturgicznej służby ołtarza. Zdobyli pierwsze miejsce. Gratulujemy naszym piłkarzom i o. Jackowi ich trenerowi.

10Podajemy do wiadomości zainteresowanym parafianom, że sakrament I Komunii Świętej w roku 2019 zostanie udzielony w niedzielę 5 maja o godz. 10:00. Do uroczystej Komunii Świętej zostaną przyjęte dzieci, które po wakacjach będą uczęszczały do III klasy. W związku z tym zapraszamy rodziców tych dzieci do kaplicy na spotkanie jutro w poniedziałek 11 czerwca o godz. 19:15 tj. po wieczornej Mszy św.

11W czwartek przypada 48 rocznicy świeceń kapłańskich ks. Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia. W tym dniu prosimy o szczególną modlitwę w intencji naszego Pasterza.

13Zbliżają się wakacje. Nasze siostry organizują dla dziewcząt wakacyjny wyjazd połączony z rekolekcjami. Terminy i informacje na plakacie w gablocie lub bezpośrednio u sióstr.

14Wszystkim wiernym bardzo dziękujemy za świadectwo wiary jakie złożyli biorąc udział w procesji Bożego Ciała a później w procesji przez całą oktawę. W szczególny sposób dziękujemy wszystkim osobom, które budowały ołtarze, niosły sztandary, feretrony i baldachim. Dziękujemy też grupie naszych parafian, która od lat idzie w centralnej procesji w Śródmieściu Gdyni niosąc sztandary w czasie uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa.

15Ks. Jacek w piątek o 19.15 zaprasza do sali parafialnej na kolejną katechezę dla dorosłych - temat: "Imago Dei, czyli obraz Boga wpisany w człowieka".

16W kiosku parafialnym do nabycia prasa katolicka: „Gość Niedzielny” i „Źródło” oraz „Galilea”. Polecamy i zachęcamy.

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)