Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 08.07.2018 (14. niedziela zwykła)

  • Odsłony: 384

1Trwają wakacje, dlatego też obowiązuje zmiana godzin odprawiania nabożeństw. W niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 14:00, natomiast jest dodatkowa Msza św. wieczorem o godz. 20:00. W dzień powszedni nie ma też Mszy św. o godz. 8:00, pozostają Msze św. o godz. 7:00 i 18:30.

2Spowiedź św. w okresie wakacyjnym zawsze przed Mszą św.

3W piątek 13 lipca po wieczornej Mszy świętej Nabożeństwo Fatimskie wraz z procesją. Do procesji zapraszamy też wszystkich, którzy goszczą w swoich domach Kapliczki Matki Bożej Trzykroćprzedziwnej. Kapliczki prosimy ustawiać przed ołtarzem.

4Pod chórem przy filarze można składać do skarbony intencje modlitewne, które pielgrzymi XXXIII Pieszej Pielgrzymki z Gdyni na Jasną Górę zaniosą przed tron Królowej Polski.

5W ramach wspierania Gdyńskiej Pielgrzymki można też ofiarować pielgrzymom wodę do picia w butelkach. Można ją od jutra przynosić do zakrystii lub do biura parafialnego.

6Informujemy, że istnieje też możliwość zamawiania intencji Mszalnych, które zostaną odprawione na trasie pielgrzymki przez idących księży w czasie sprawowania porannej liturgii.

7Można też okazać pomoc przez składanie ofiar pieniężnych. Zostaną one przeznaczone na wsparcie osób które pragną iść na pielgrzymkę, a nie stać ich na opłacenie wpisowego które wynosi 10 zł za każdy dzień pielgrzymowania.

8W przyszłą niedzielę 15 lipca spotkanie przed pielgrzymkowe. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 18:00 a następnie przejdziemy do salki gdzie będą omawiane sprawy organizacyjne. Na spotkaniu będzie też można zapisać się na pielgrzymkę.

9Kalendarz liturgiczny: w środę święto, św. Benedykta – opata, patrona Europy; w czwartek wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu – biskupa i męczennika; w piątek Świętych pustelników Andrzeja, Świerada i Benedykta.

10Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim Paniom, które ciągle starają się o piękny wygląd naszych kwiatów i całej zieleni wokół świątyni. Ale zwracamy się też z prośbą, najlepiej do panów, o pomoc przy pielęgnacji naszych trawników. Jeśli jakiś pan chciałby zająć się dbaniem o nie, prosimy aby zgłosił się do ks. proboszcza. Mamy już dużo potrzebnego sprzętu i narzędzi. Potrzeba jednak kogoś kto trochę się na tych sprawach zna i chciałby poświęcić swój czas dla naszego kościoła.

11Trwają działania przy, na razie organizacji prac grzewczych w naszym kościele. Szukamy osób lub firmy która dokona skucia i wywiezienia dotychczasowej posadzki.

12W tym tygodniu odeszli do Pana † śp. Robert Wasilewicz, lat. 49, zam. przy ul. Porazińskiej 6 oraz † śp. Zygmunt Piątek, lat. 79, zam. przy ul. Tuwima 6, którego pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 12:00 (różaniec i Msza św.). Wszystkich naszych bliskich zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu: dobry Jezu, a nasz Panie…

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)