Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 15.07.2018 (15. niedziela zwykła)

  • Odsłony: 767

1W naszej parafii witamy wczasowiczów, którzy przybywają z różnych stron Polski. Życzymy dobrej pogody i miłego wypoczynku.

2Przypominamy, że w czasie wakacji w niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 14:00, natomiast jest dodatkowa o godz. 20:00. W dzień powszedni nie ma też Mszy św. o godz. 8:00.

3Spowiedź w okresie wakacyjnym zawsze przed Mszą św.

4We wtorek o 20:00 i w środę o 17:00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.

5Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18:00 spotkanie wszystkich zainteresowanych Pieszą Pielgrzymka na Jasną Góre.

6Pod chórem przy filarze można składać do skarbony intencje modlitewne, które pielgrzymi XXXIII Pieszej Pielgrzymki z Gdyni na Jasną Górę zaniosą przed tron Królowej Polski.

7W ramach wspierania Gdyńskiej Pielgrzymki można też ofiarować pielgrzymom wodę do picia w butelkach. Można ją przynosić do zakrystii lub do biura parafialnego.

8Informujemy, że istnieje też możliwość zamawiania intencji mszalnych, które zostaną odprawione na trasie pielgrzymki przez idących księży w czasie sprawowania porannej liturgii.

9Można też okazać pomoc przez składanie ofiar pieniężnych. Zostaną one przeznaczone na wsparcie osób które pragną iść na pielgrzymkę, a nie stać ich na opłacenie wpisowego które wynosi 10 zł za każdy dzień pielgrzymowania. Koszt całej Pielgrzymki to 190 zł.

10W przyszłą niedzielę 22 lipca po wieczornej Mszy św. również spotkanie przed pielgrzymkowe. Będą omawiane sprawy organizacyjne. Na spotkaniu będzie też można zapisać się na pielgrzymkę.

11Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek – Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.

12Szukamy osoby która chciałaby pomóc przy pielęgnowaniu zieleni przy naszej świątyni.

1325 lipca przypada święto świętego Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa patrona podróżnych i kierowców. W związku z tym poświęcenie wszelkich pojazdów – samochodów, motorów i rowerów w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10:30 i po Sumie parafialnej o 12:00 jak również w środę 25 lipca po Mszy św. o 7:00 i o 18:30. Zebrane ofiary w czasie poświęcenia przekażemy na zakup pojazdów w tym również koni dla polskich misjonarzy.

14W przyszłą niedziele zbiórka do puszek na prace przy ogrzewaniu naszej świątyni.

15Szukamy osób lub firmy która dokona skucia i wywiezienia dotychczasowej posadzki.

16W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii promotora kultu bł. ks. Jerzego Popiełuszki, p. Marka Kędziorka z Warszawy, który przywiezie ze sobą wystawę poświęconą bł. męczennikowi ks. Jerzemu. Będzie można przy okazji nabyć książki i kazania ks. Jerzego.

17Zapraszamy do kiosku parafialnego. Można kupić „Gościa niedzielnego” oraz „Źródło”. W Gościu bardzo ciekawy artykuł pt. „Jaka moc tkwi w szkaplerzu” – (jest takie powiedzenie: Różańcem się prosi, szkaplerz się nosi).

18Parafia w Chwaszczynie organizuje w najbliższą sobotę 21 lipca XIII Pieszą Pielgrzymkę do Sianowa na odpust Matki Boskiej Szkaplerznej, Królowej Kaszub. Pielgrzymka rozpoczyna się Mszą św. o godz. 7:00 w kościele w Chwaszczynie. Na powrót będzie podstawiony autokar. Koszt 10 zł. Więcej informacji na stoliku i w gablocie.

19W tym tygodniu odszedł do Pana † śp. Franciszek Sommer l. 75 z ul. Nałkowskiej. Wszystkich naszych bliskich zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu: dobry Jezu, a nasz Panie…

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)