Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 22.07.2018 (16. niedziela zwykła)

  • Odsłony: 805

1W naszej parafii witamy wczasowiczów, którzy przybywają z różnych stron Polski. Życzymy dobrej pogody i miłego wypoczynku.

2Gościmy dzisiaj w naszej parafii promotora kultu bł. ks. Jerzego Popiełuszki, p. Marka Kędziorka z Warszawy, który przywiózł ze sobą wystawę poświęconą bł. męczennikowi ks. Jerzemu. Przy tej okazji można nabyć książki i kazania ks. Jerzego.

3Dzisiaj zbiórka do puszek na prace przy ogrzewaniu naszej świątyni.

4Spowiedź św. w okresie wakacyjnym w dzień powszedni zawsze przed Mszą św. W niedzielę również w czasie Mszy św. w razie potrzeby.

525 lipca przypada święto świętego Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa patrona podróżnych i kierowców. W związku z tym poświęcenie wszelkich pojazdów – samochodów, motorów i rowerów dzisiaj po Mszy św. o godz. 10:30 i po Sumie parafialnej o 12:00 jak również w środę 25 lipca po Mszy św. o 7:00 i o 18:30. Zebrane ofiary w czasie poświęcenia przekażemy na zakup pojazdów w tym również koni dla polskich misjonarzy.

6We wtorek o 20:00 i w środę o 17:00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.

7Dzisiaj po wieczornej Mszy św. spotkanie przed pielgrzymkowe. Będą omawiane sprawy organizacyjne. Na spotkaniu będzie też można zapisać się na pielgrzymkę.

8Pod chórem przy filarze można składać do skarbony intencje modlitewne, które pielgrzymi XXXIII Pieszej Pielgrzymki z Gdyni na Jasną Górę zaniosą przed tron Królowej Polski. W ramach wspierania Gdyńskiej Pielgrzymki można też ofiarować pielgrzymom wodę do picia w butelkach. Można ją przynosić do zakrystii lub do biura parafialnego. Informujemy, że istnieje też możliwość zamawiania intencji Mszalnych, które zostaną odprawione na trasie pielgrzymki przez idących księży w czasie sprawowania porannej liturgii. Można też okazać pomoc przez składanie ofiar pieniężnych. Zostaną one przeznaczone na wsparcie osób które pragną iść na pielgrzymkę, a nie stać ich na opłacenie wpisowego które wynosi 10 zł za każdy dzień pielgrzymowania. Koszt całej Pielgrzymki to 190 zł.

9W czwartek Mszą św. sprawowaną o godz. 6.00 w kościele NSPJ w Gdyni, pod przewodnictwem ks. bpa Zbigniewa Zielińskiego, rozpocznie się XXXIII Gdyńska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Około godz. 9:45 pielgrzymi dotrą do naszego kościoła, zatrzymując się na chwilę modlitwy i odpoczynku. Postój będzie trwał 40 minut. W miarę możliwości prosimy parafian o przygotowanie dla pątników poczęstunku w postaci ciast i napojów.

10Przez cały czas trwania Pieszej Pielgrzymki z Gdyni na Jasną Górę w naszym kościele począwszy od czwartku 26 lipca w łączności z pielgrzymami będzie codziennie do 12 sierpnia Apel Jasnogórski. Osoby na Apelu będą tworzyły tzw. „Złotą Grupę Pielgrzymkową”. Zapraszamy wszystkich codziennie o godz. 20:45.

11Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek św. Brygidy – zakonnicy, patronki Europy; we wtorek św. Kingi – dziewicy; w środę św. Jakuba – Apostoła i św. Krzysztofa; w czwartek św. Joachima i Anny – rodziców NMP. Solenizantom składamy serdeczne życzenia.

12Szukamy osoby która chciałaby pomóc przy pielęgnowaniu zieleni przy naszej świątyni.

13Za tydzień zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i na inne uczelnie katolickie w naszym kraju.

14Zapraszamy do kiosku parafialnego. Można kupić „Gościa niedzielnego” oraz „Źródło”. Są też jeszcze modlitewniki dla chorych i ich opiekunów. W Gościu ciekawy artykuł o wkładzie ks. Karola kard. Wojtyły w powstanie Encykliki „Humane Vite” (o świętości i obronie życia) oraz – co może szczególnie interesować naszą parafię – artykuł „Drzwi otwarte” o ewentualnym powrocie lefebrystów do pełnej jedności ze Stolicą Apostolską.

15W tym tygodniu odszedł do Pana † śp. Mateusz Nowosielski, żył 9 godzin. Wszystkich naszych bliskich zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu: dobry Jezu, a nasz Panie…

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)