Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 29.07.2018 (17. niedziela zwykła)

  • Odsłony: 292

1W naszej parafii witamy wczasowiczów, którzy przybywają z różnych stron Polski. Życzymy dobrej pogody i miłego wypoczynku.

2W pierwszy piątek sierpnia okazja do spowiedzi i komunii od 16:30. W wakacyjne piątki prosimy wspólnotę Żywego Różańca o poprowadzenie o godz. 18:00 różańca i Koronki do Miłosierdzia Bożego.

3W pierwszą sobotę o godzinie 8:00 Msza święta Żywego Różańca z nabożeństwem pierwszosobotnim do Niepokalanego Serca Maryi. Ks. Jacek odwiedzi chorych w ich domach.

4Są wolne miejsca na wyjazd na Jasną Górę 11/12 sierpnia. Jak co roku organizujemy wyjazd do Częstochowy na powitanie Gdyńskiej Pielgrzymki. Zapisy i wpłaty po każdej Mszy św. w zakrystii.

5We wtorek o 20:00 i w środę o 17:00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.

6Bardzo dziękujemy osobom, które pomogły godnie przyjąć Gdyńską Pielgrzymkę w naszej parafii. Pod chórem przy filarze nadal można składać do skarbony intencje modlitewne, które pielgrzymi zaniosą na Jasną Górę.

7W ramach wspierania Gdyńskiej Pielgrzymki można składać ofiary na wodę do picia dla pielgrzymów.

8Przez całą Pielgrzymkę w naszym kościele w łączności z pielgrzymami codziennie do 12 sierpnia Apel Jasnogórski. Osoby na Apelu tworzą „Złotą Grupę Pielgrzymkową”. Zapraszamy codziennie o godz. 20:45. We wtorek Apel w kaplicy.

9Kalendarz liturgiczny: we wtorek św. Ignacego z Loyoli, prezbitera; w środę św. Alfonsa Marii Liguoriego – doktora kościoła; w sobotę św. Jana Marii Vianeya – patrona proboszczów.

10Dzisiaj zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i na inne uczelnie katolickie w naszym kraju.

11Zapraszamy do kiosku parafialnego. Można kupić „Gościa niedzielnego” oraz „Źródło”. W Gościu, dlaczego żołnierze III Rzeszy wyjątkowo ich nienawidzili? O udziale osób duchownych w powstaniu warszawskim; a także jakie zmiany odczujemy jeśli założenia „Polityki lekowej państwa” zostaną zrealizowane.

Zapraszamy do nas

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Niepokalanego Serca Maryi
w Gdyni-Karwinach
ul. Makuszyńskiego 2
81-595 Gdynia

tel. (+48 58) 629 20 46/40

www.parafiakarwiny.pl

e-mail nsmkarwiny@diecezjagdansk.pl

rachunek bankowy:
88 1050 1764 1000 0090 7343 0754

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)