Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 05.08.2018 (18. niedziela zwykła)

  • Odsłony: 670

1W naszej parafii witamy wczasowiczów, którzy przybywają z różnych stron Polski. Życzymy dobrej pogody i miłego wypoczynku.

2Tradycyjnie w sierpniu podejmujemy miesięczną abstynencję od napojów alkoholowych w intencji o wolność od naszych wad narodowych i wyzwolenie wszystkich uzależnionych. Zachęcamy do wpisywania zobowiązań w księdze abstynenckiej. Księga jest wyłożona w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.

3Są wolne miejsca na wyjazd na Jasną Górę 11/12 sierpnia. Jak co roku organizujemy wyjazd do Częstochowy na powitanie Gdyńskiej Pielgrzymki. Zapisy i wpłaty po każdej Mszy św. w zakrystii.

4We wtorek o 20:00 i w środę o 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

5W ramach wspierania Gdyńskiej Pielgrzymki można składać ofiary na wodę do picia dla pielgrzymów. Przez całą Pielgrzymkę w naszym kościele Apel Jasnogórski łączności duchowej z pielgrzymami. Zapraszamy codziennie o godz. 20:45. We wtorek Apel będzie w kaplicy.

6Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek święto Przemienienia Pańskiego; w środę św. Dominika, twórcy Różańca świętego; w czwartek – święto Teresy Benedykty, karmelitanki, patronki Europy; w piątek – święto Wawrzyńca, diakona i męczennika; w sobotę św. Klary, dziewicy.

7Zapraszamy do kiosku parafialnego. Można kupić „Gościa niedzielnego” oraz „Źródło”. W Gościu, artykuł o tym czy alkoholizm to już stan choroby naszego kraju.

8W tym tygodniu odeszli do Pana + śp. Jan Śmigielski, lat 84, z ul. Konopnickiej 4; + śp. Michał Kopecki, lat 75 - zamieszkały w Adamowie; pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 13.00. Wszystkich naszych bliskich zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu: dobry Jezu, a nasz Panie…

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)