Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 09.09.2018 (23. niedziela zwykła)

  • Odsłony: 381

1Dzisiaj od godz. 15-tej zapraszamy na piknik rodzinny „Pożegnanie lata”. Przyjdźmy całymi rodzinami. Wspólna zabawa planowana jest do godz. 18:00.

2We wtorek o 20:00 i w środę o 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

3W czwartek 13-tego, po wieczornej Mszy św. nabożeństwo fatimskie z procesją dookoła kościoła. Prosimy przed Mszą św. ustawić przy ołtarzu kapliczki Matki Bożej Pielgrzymującej.

4Zapraszamy na całodobową adorację dziękczynną za tegoroczną XXXIII Pieszą Gdyńską Pielgrzymkę na Jasną Górę. Rozpoczęcie w najbliższy piątek 14 września Mszą św. o godz. 18:30 i zakończenie Mszą św. w sobotę o godz. 18:30. W trakcie adoracji zapraszamy na Mszę św. o północy.

5 15 września, spotkanie dla rodziców i młodzieży, która pragnie w tym roku przygotować się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Spotkanie w sobotę, w kaplicy o godz. 19:15.

6W najbliższą sobotę o godz. 10:00 Msza św. dla chorych z modlitwą o uzdrowienie wewnętrzne i uwolnienie na duszy i na ciele. Zapraszamy do naszej kaplicy.

7Mamy propozycję dla dzieci. Zapraszamy do grupy Oaza Dzieci Bożych. Spotykamy się w piątki o godz. 17:00 w salce parafialnej.

8Informujemy że spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci klas III, dotyczące I-Komunii św. odbędzie się 24 września o godz. 19:15.

9 Organizujemy jednodniową pielgrzymkę do Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Do miejsca związanego ze 100-leciem naszej Niepodległości. Pielgrzymujemy pod hasłem Kard. Wyszyńskiego: „Kochaj swój naród”. Termin: sobota 13 października, wyjazd o godz. 8.00, powrót około 20.00. Koszt pielgrzymki 80 zł. Zapisy w zakrystii i u o. Jacka.

10Proponujemy udział w „Warsztatach 12 Kroków czyli duchowej drodze od poznania siebie do zjednoczenia z Bogiem”. Propozycja jest skierowana do osób, które doświadczają bezsilności w jakiejś sferze swojego życia, a przekonały się że sama modlitwa i własne postanowienia nic nie dały. Będzie to cykl 14-tu spotkań. Warsztaty odbywać się będą od października w naszej parafii. Zainteresowanych prosimy o kontakt z o. Jackiem.

11Od jutra na cały tydzień wyłączamy z użytku nasz kościół. Wszystkie Msze św. i nabożeństwa będą sprawowane w kaplicy. Rozpoczynamy prace związane z ogrzewaniem podłogowym naszej świątyni. W poniedziałek będziemy wynosili i zabezpieczali figury, obrazy i sprzęty liturgiczne. Od wtorku rozpocznie się zdejmowanie posadzki na połowie kościoła.

12W tym czasie rozpocznie się również wymiana części instalacji elektrycznej i całkowita wymiana głównej rozdzielni elektrycznej kościoła wraz ze sterowaniem oświetlenia w kościele. Rozpoczynamy największą inwestycję w świątyni od czasu jej budowy. Wszystkich wiernych prosimy o dużo modlitwy w tej sprawie – aby wszystko się udało.

13W związku z pracami zamkniemy ze względów bezpieczeństwa przejście przez podwórze kościoła w kierunku ul. Fleszerowej-Muskat.

14Za tydzień specjalna zbiórka do puszek na wykonanie ogrzewania w kościele.

15Zachęcamy do obejrzenia w bocznej nawie wystawy poświęconej św. o. Maksymilianowi Kolbe z okazji 100-lecia Rycerstwa Niepokalanej.

16Ogłoszenie z parafii św. Wawrzyńca: od września do czerwca w każdy 2 czwartek miesiąca od 7:30 do 17:30 całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

17W tym tygodniu wspominamy w liturgii: w środę święto Najświętszego Imienia Maryi; w piątek Podwyższenie Krzyża Świętego (odpust na Witominie), a w sobotę Matki Bożej Bolesnej (odpust w Orłowie).

18W kiosku parafialnym do nabycia „Gość Niedzielny” i „Źródło”. W „Gościu” artykuł zatytułowany: „Pracowity jak osoba chora”, o tym jak postęp medycyny umożliwia dziś wielu przewlekle chorym podjęcie normalnej pracy.

19Pod chórem można również wziąć ze sobą za dowolną ofiarę „Biuletyn parafialny”, który redaguje ks. Łukasz. Dzieci zachęcamy do rozwiązania biblijnej krzyżówki, znajdującej się na ostatniej stronie.

20W tym tygodniu odeszła do Pana + śp. Janina Beśka, lat 92 z ul. Brzechwy 5. Wszystkich naszych bliskich zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu: dobry Jezu, a nasz Panie…

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)