Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 07.10.2018 (27. niedziela zwykła)

  • Odsłony: 429

1O. Zygmunt Tomporowski OFMCOnv.– franciszkanin z Gdyni - dzisiaj na wszystkich Mszach św. przybliża nam postać o. Maksymiliana Marii Kolbego. Dziękujemy za obecność i kazanie. Po Mszy św. przy wyjściu można otrzymać materiały związane ze św. o. Maksymilianem oraz złożyć ofiarę na Rycerza Niepokalanej i wesprzeć dzieło pomocy ubogim którymi ojcowie się zajmują.

2Z kolei przed kościołem wolontariusze z hospicjum rozprowadzają kalendarze na przyszły rok.

3Od dzisiejszej niedzieli nie będzie już Mszy św. o godz. 20:00. Powraca natomiast Msza św. o godz. 14:00.

4W tym tygodniu wszystkie Msze św. i nabożeństwa będą sprawowane w kościele.

5Wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom, którzy wspomagają budowę ogrzewania naszej świątyni składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Bardzo prosimy też wszystkich o wielką modlitwę w tej intencji oraz o dalsze ofiary.

6Trwa miesiąc różańcowej modlitwy. Różaniec przez cały październik, pół godziny przed wieczorną Mszą św. czyli o 18:00 a w niedzielę o 17:30. Dzieci zapraszamy na spotkanie różańcowe we wtorki i czwartki na godz. 17:00.

7Katecheza dla dzieci klas III przygotowujących się do I-Komuni św. odbywać się będzie we wtorki o godz. 16:30.

8We wtorek o 20:00 i w środę o 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

9W środę o godz. 19:00 ks. Piotr zaprasza młodzież do wspólnoty Ruchu Światło-Życie.

10Osoby wyjeżdżające w sobotę do Gietrzwałdu informujemy, że wyjazd będzie o godz. 8:00 sprzed naszego kościoła.

11Oaza Dzieci Bożych zaprasza na spotkanie w sobotę! o godz. 12:00.

12W sobotę 13-tego, po wieczornej Mszy św. ostatnie nabożeństwo fatimskie z procesją światła dookoła kościoła. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec i lampionów a przed Mszą św. o ustawienie przy ołtarzu kapliczek Matki Bożej Pielgrzymującej.

13Organizujemy wyjazd na „Stadion Młodych”, 6 października do Warszawy. Jest to wydarzenie ewangelizacyjne skierowane do młodzieży i studentów. Szczegóły i zapisy u ks. Piotra. W ostatnim autokarze zostało jeszcze kilka miejsc.

14W sobotę 13 października na godz. 20.15 zapraszamy do kościoła NMP Królowej Polski w Gdyni (ul. Świętojańska) na koncert upamiętniający Ojca Świętego Jana Pawła II w 40 rocznicę rozpoczęcia pontyfikatu.

15W niedziele 14 października zapraszamy na uroczyste Gdyńskie Obchody Dnia Papieskiego. Rozpoczną się modlitwą o godz. 16:30 u stóp Gdyńskich Krzyży, na placu nieopodal Urzędu Miasta a następnie wyruszy procesja różańcowa z relikwiami św. Jana Pawła w stronę Gdyńskiej Kolegiaty gdzie nastąpi zakończenie.

16W następną niedzielę o godz. 18:00 Msza św. dla Pielgrzymów i przyjaciół Gdyńskiej Pielgrzymki. Po Mszy św. w kaplicy adoracja NS, potem konferencja: „You Tuber czyli o powołaniu katolika do dawania świadectwa”. Na spotkanie zaproszony jest Mikołaj Kapusta prowadzący kanał na You Tubie pod tytułem „Dobra Nowina”. Po konferencji spotkanie towarzyskie w salce.

17W następną niedzielę XVIII Dzień Papieski i zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zebrane wówczas ofiary przeznaczone są na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. (prawie 2000 osób korzysta z tych stypendiów).

18 Za tydzień pojawi się u nas księgarnia katolicka, będzie można nabyć książki, zwłaszcza z dziedziny duchowej formacji katolika.

19 W tym tygodniu wspominamy w liturgii: w czwartek św. Jana XXIII, papieża; w sobotę bł. Honorata Koźmińskiego.

20W kiosku parafialnym do nabycia „Gość Niedzielny” i „Źródło”. W „Gościu” o tym jak bardzo Różaniec jest również modlitwą męską.

21Pod chórem za dowolną ofiarę można wziąć ze sobą „Biuletyn parafialny”. Dzieci zachęcamy do rozwiązania biblijnej krzyżówki, znajdującej się na ostatniej stronie.

22W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. ks. prałat Ryszard Kwiatek, wieloletni proboszcz parafii św. Wawrzyńca w Gdyni-Wielkim Kacku, zmarł w 79 roku życia i 55 roku kapłaństwa oraz śp. Władysława Gawrońska, l. 96, mama ks. kan. Tadeusza Gawrońskiego. W intencji zmarłych z naszych rodzin i z naszej parafii: dobry Jezu a nasz Panie...

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)