Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 28.10.2018 (30. niedziela zwykła)

  • Odsłony: 398

1Dzisiaj po Sumie parafialnej dokonamy poświęcenia nowego kolejnego już Krzyża Misyjnego. Będzie on stał przy kościele obok wejścia głównego. Zapraszamy wszystkich wiernych na to ważne dla nas wydarzenie w który wezmą też udział członkowie Zakonu Rycerzy Grobu Bożego w Jerozolimie oraz Rycerze Kolumba. Składamy też podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do powstania Krzyża Misyjnego.

2Wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom, którzy wspomagają budowę ogrzewania naszej świątyni składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Bardzo prosimy wszystkich o wielką modlitwę w tej intencji i o ofiary.

3Nabożeństwa różańcowe do końca października przed wieczorną Mszą św. W środę o 17:45 wraz z Nowenną do MBNP.

4We wtorek o 20:00 i w środę o 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

5We wtorek 30 października tradycyjnie już zapraszamy do salki dzieci na bal Wszystkich Świętych. Rozpoczęcie o godz. 17:00 wspólnym odmówieniem dziesiątki różańca w kaplicy, zakończenie o 19:00. Prosimy, żeby dzieci, które zgromadziły wszystkie części obrazu św. Stanisława Kostki o przyniesienie go przyklejonego do planszy.

6Organizujemy „Pielgrzymkę Zawierzenia Niepokalanej” - jednodniowy wyjazd do Niepokalanowa jako dziękczynienie za odzyskanie Niepodległości. Wyjazd 17 listopada. Koszt 120 zł. Zapisy w zakrystii i w Biurze.

7Z inicjatywy Akcji Katolickiej od listopada roczną się pierwszoczwartkowe Msze święte w intencji kapłanów pracujących w naszej parafii i pochodzących z tej parafii. Z naszej kapłańskiej strony bardzo prosimy o modlitwę za nas i dziękujemy wiernym za tą inicjatywę.

8W czwartek 1 listopada przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w naszym kościele sprawowane będą według porządku niedzielnego. Nie będzie jednak Mszy św. o godz. 14.00. Zostanie ona odprawiona na cmentarzu przy ul. Spokojnej i będzie poprzedzona procesją żałobną. Natomiast na cmentarzu przy kościele św. Wawrzyńca Msza św. o godz. 15.00.

92 listopada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli Dzień Zaduszny. Msze św. jak w święta zniesione czyli 7:00; 8:00; 9:00; 18:30 i 20:00. Podczas Mszy św. o godz. 20.00 będziemy się modlili za tych wszystkich zmarłych naszych Parafian, którzy odeszli do Pana od ubiegłorocznej Uroczystości Dnia Zadusznego. Serdecznie zapraszamy do tej modlitwy Rodziny zmarłych, ich przyjaciół i sąsiadów. Lista zmarłych wywieszona jest w gablocie przed kościołem oraz w internecie.

10Przez cały listopad nabożeństwa różańcowe z Wypominkami za Zmarłych w dni powszednie przed Mszą świętą wieczorną o godz. 17.45, a w niedzielę o 17.15.

11Wierni, którzy pobożnie pomodlą się za zmarłych mogą uzyskać i ofiarować za zmarłych cierpiących w czyśćcu odpust zupełny w dniach od 1 do 8 listopada. Odpust zupełny mogą uzyskać wierni którzy: nawiedzą cmentarz lub grób, odmówią Ojcze nasz, Wierzę w Boga, przystąpią do spowiedzi św., i Komunii św., oraz odmówią modlitwę w intencji Ojca św. Franciszka. Trzeba też wzbudzić w sercu akt nie przywiązania się do żadnego grzechu.

121 listopada – Pierwszy Czwartek Miesiąca. Odmówimy modlitwę za powołanych z naszej parafii, a na wypominkach będziemy modlili się za zmarłych kapłanów, zakonników i siostry zakonne.

132 listopada – Pierwszy Piątek Miesiąca. Spowiedź święta rano o godz. 7.00 i 8.00. Od 16.30 dla dzieci i młodzieży. A po spowiedzi odmówimy z dziećmi wypominki za zmarłych i dziesiątkę różańca. Prosimy aby dzieci przyniosły wypominki za swoich zmarłych, które wcześniej wypiszą w domu pod kierunkiem swoich rodziców lub dziadków. Po wypominkach z dziećmi Komunia św. Pierwszopiątkowa.

14W Pierwszą Sobotę Miesiąca o godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi oraz spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca po Mszy świętej spotkanie w salce. Również w sobotę o godz. 17.45 wspólnie odmówimy różaniec z wypominkami i akt oddania naszej parafii Niepokalanemu Sercu Maryi.

15Ze stolika przy wyjściu z kościoła można wziąć ze sobą kartki na wypominki. Prosimy, aby czytelnie wypisać imiona swoich zmarłych za których przez cały listopad będziemy modlili się na różańcu. Na osobnych kartkach prosimy wypisać imiona – można też nazwiska – zmarłych kapłanów, sióstr zakonnych, osób konsekrowanych za których w sposób szczególny będziemy się modlili w każdy czwartek listopada. Wszystkie wypominki Listopadowe i Roczne składamy w zakrystii lub Biurze Parafialnym. Do rocznych prosimy w miarę możliwości dołączyć ofiarę w wysokości 100 zł. Wypominki Roczne odmawiamy w każdą niedzielę przez cały rok przed Sumą parafialną o godz. 11.50. Zebrane pieniądze przeznaczymy w tym roku na kontynuację budowy podłogowego ogrzewania gazowego w naszym kościele.

16W kiosku parafialnym do nabycia „Gość Niedzielny” i „Źródło”. A w Gościu o odpustach jako sposobie pomocy tym, którzy zmarli oraz dodatek z warunkami uzyskania odpustu i modlitwą za dusze cierpiące w czyśćcu. Pod chórem za dowolną ofiarę można wziąć ze sobą „Biuletyn parafialny”.

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)