Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 04.11.2018 (31. niedziela zwykła)

  • Odsłony: 421

1Za tydzień Święto 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości po latach zaborów, rozbiorów i okupacji. Msza św. dziękczynna na sumie o godz. 12.00. Wyznajmy naszą wdzięczność, niech liczne będą w naszych oknach flagi narodowe, przypominające, że pod tym znakiem, jesteśmy jednym narodem.

2We wtorek o 20:00 i w środę o 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

3Organizujemy „Pielgrzymkę Zawierzenia Niepokalanej” - jednodniowy wyjazd do Niepokalanowa w intencji dziękczynnej za odzyskanie Niepodległości. Wyjazd 17 listopada. Koszt 120 zł. Zapisy w zakrystii i w Biurze.

4Różaniec za Ojczyznę i konferencja pana Leszka Dokowicza w sobotę. Rozpoczniemy wieczorną Mszą świętą, po niej konferencja pana Leszka o znaczeniu modlitwy różańcowej dla utrzymania naszej wolności narodowej oraz wspólna modlitwa różańcowa. Zapraszamy, aby razem rozpocząć świętowanie 100-nej rocznicy odzyskania Niepodległości.

5Przez cały listopad nabożeństwa różańcowe z Wypominkami za Zmarłych w dni powszednie przed Mszą świętą wieczorną o godz. 17.45, a w niedzielę o 17.15.

6Wierni, którzy pobożnie pomodlą się za zmarłych mogą uzyskać i ofiarować za zmarłych cierpiących w czyśćcu odpust zupełny w dniach od 1 do 8 listopada. Odpust zupełny mogą uzyskać wierni którzy: nawiedzą cmentarz lub grób, odmówią Ojcze nasz, Wierzę w Boga, przystąpią do spowiedzi św., i Komunii św., oraz odmówią modlitwę w intencji Ojca św. Franciszka. Trzeba też wzbudzić w sercu akt nie przywiązania się do żadnego grzechu.

7Ze stolika przy wyjściu z kościoła można wziąć ze sobą kartki na wypominki. Prosimy, aby czytelnie wypisać imiona swoich zmarłych za których przez cały listopad będziemy modlili się na różańcu. Wszystkie wypominki Listopadowe i Roczne składamy w zakrystii lub Biurze Parafialnym. Do rocznych prosimy w miarę możliwości dołączyć ofiarę w wysokości 100 zł. Wypominki Roczne odmawiamy w każdą niedzielę przed Sumą parafialną o godz. 11.50. Zebrane pieniądze przeznaczymy w tym roku na kontynuację budowy ogrzewania w naszym kościele.

8Wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom, którzy wspomagają budowę ogrzewania naszej świątyni składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Bardzo prosimy wszystkich o wielką modlitwę w tej intencji i o ofiary.

9W kiosku parafialnym do nabycia „Gość Niedzielny” i „Źródło”. W „Gościu” o tym, czym jest dobra śmierć oraz czy trzeba śmiertelnie bać się śmierci. Pod chórem za dowolną ofiarę można wziąć ze sobą „Biuletyn parafialny”.

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)