Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 04.11.2018 (31. niedziela zwykła)

  • Odsłony: 231

1Za tydzień Święto 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości po latach zaborów, rozbiorów i okupacji. Msza św. dziękczynna na sumie o godz. 12.00. Wyznajmy naszą wdzięczność, niech liczne będą w naszych oknach flagi narodowe, przypominające, że pod tym znakiem, jesteśmy jednym narodem.

2We wtorek o 20:00 i w środę o 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

3Organizujemy „Pielgrzymkę Zawierzenia Niepokalanej” - jednodniowy wyjazd do Niepokalanowa w intencji dziękczynnej za odzyskanie Niepodległości. Wyjazd 17 listopada. Koszt 120 zł. Zapisy w zakrystii i w Biurze.

4Różaniec za Ojczyznę i konferencja pana Leszka Dokowicza w sobotę. Rozpoczniemy wieczorną Mszą świętą, po niej konferencja pana Leszka o znaczeniu modlitwy różańcowej dla utrzymania naszej wolności narodowej oraz wspólna modlitwa różańcowa. Zapraszamy, aby razem rozpocząć świętowanie 100-nej rocznicy odzyskania Niepodległości.

5Przez cały listopad nabożeństwa różańcowe z Wypominkami za Zmarłych w dni powszednie przed Mszą świętą wieczorną o godz. 17.45, a w niedzielę o 17.15.

6Wierni, którzy pobożnie pomodlą się za zmarłych mogą uzyskać i ofiarować za zmarłych cierpiących w czyśćcu odpust zupełny w dniach od 1 do 8 listopada. Odpust zupełny mogą uzyskać wierni którzy: nawiedzą cmentarz lub grób, odmówią Ojcze nasz, Wierzę w Boga, przystąpią do spowiedzi św., i Komunii św., oraz odmówią modlitwę w intencji Ojca św. Franciszka. Trzeba też wzbudzić w sercu akt nie przywiązania się do żadnego grzechu.

7Ze stolika przy wyjściu z kościoła można wziąć ze sobą kartki na wypominki. Prosimy, aby czytelnie wypisać imiona swoich zmarłych za których przez cały listopad będziemy modlili się na różańcu. Wszystkie wypominki Listopadowe i Roczne składamy w zakrystii lub Biurze Parafialnym. Do rocznych prosimy w miarę możliwości dołączyć ofiarę w wysokości 100 zł. Wypominki Roczne odmawiamy w każdą niedzielę przed Sumą parafialną o godz. 11.50. Zebrane pieniądze przeznaczymy w tym roku na kontynuację budowy ogrzewania w naszym kościele.

8Wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom, którzy wspomagają budowę ogrzewania naszej świątyni składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Bardzo prosimy wszystkich o wielką modlitwę w tej intencji i o ofiary.

9W kiosku parafialnym do nabycia „Gość Niedzielny” i „Źródło”. W „Gościu” o tym, czym jest dobra śmierć oraz czy trzeba śmiertelnie bać się śmierci. Pod chórem za dowolną ofiarę można wziąć ze sobą „Biuletyn parafialny”.

Zapraszamy do nas

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Niepokalanego Serca Maryi
w Gdyni-Karwinach
ul. Makuszyńskiego 2
81-595 Gdynia

tel. (+48 58) 629 20 46/40

www.parafiakarwiny.pl

e-mail nsmkarwiny@diecezjagdansk.pl

rachunek bankowy:
92 8345 0006 2017 0000 1583 0001

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)