Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 11.11.2018 (32. niedziela zwykła)

  • Odsłony: 479

1Dzisiaj Święto 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, po latach zaborów, rozbiorów i okupacji. Msza św. dziękczynna u nas na sumie o godz. 12.00. Wyznajmy naszą wdzięczność, niech liczne będą w naszych oknach flagi narodowe, przypominające, że pod tym znakiem, jesteśmy jednym narodem. Diecezjalne obchody pod przewodnictwem Ks. abp. Sławoja Leszka Głódzia odbędą się tego samego dnia w bazylice Mariackiej w Gdańsku o godz. 12.00.

2A u nas przed świątynią ustawiliśmy trzy 12 metrowe maszty flagowe. Niech będą naszą radością i wyrażeniem tych naszych uczuć, które mamy w sercu i w duszy.

3W kiosku parafialnym są jeszcze do nabycia ostatnie kilka biało czerwonych flag.

4We wtorek na wypominki i Mszę św. wieczorną zapraszamy wszystkich którzy goszczą w swoich mieszkaniach kapliczki Matki Bożej Pielgrzymującej. Kapliczki prosimy przynieść ze sobą i ustawić je przy ołtarzu przed różańcem lub przed Mszą św.

5We wtorek o 20:00 i w środę o 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

6Przez cały listopad nabożeństwa różańcowe z Wypominkami za Zmarłych w dni powszednie przed Mszą świętą wieczorną o godz. 17.45, a w niedzielę o 17.15.

7Spotkanie Akcji Katolickiej w czwartek po wieczornej Mszy św. w salce.

8Spotkanie z cyklu „Katechizm dla dorosłych” w piątek o 19.15 w salce. Temat: „Przemienienie w Chrystusie czyli co się wydarzyło na Górze Tabor”.

9Msza św. dla chorych z modlitwą o uzdrowienie na duszy i na ciele w sobotę o godz. 10.00 w kaplicy. Przyjdźmy razem z chorymi. Wielką moc ma modlitwa wspólnotowa.

10A u nas za tydzień o godz. 18:00 Msza św. dla Pielgrzymów i przyjaciół Gdyńskiej Pielgrzymki. Po Mszy św. w kaplicy adoracja NS i konferencja: „Drwal – siła i moc”. Na spotkaniu swoim świadectwem wiary podzieli się nawrócony raper TAU czyli Piotr Kowalczyk.

11Dzieci zapraszamy do Oazy Dzieci Bożych. Taka wspólnota to czas zabawy, modlitwy i uczenia się bycia razem. Spotkania odbywają się w niedziele w salce po Mszy św. dla dzieci. Więcej szczegółów u ks. Piotra.

12Ze stolika przy wyjściu z kościoła można wziąć ze sobą kartki na wypominki. Prosimy, aby czytelnie wypisać imiona swoich zmarłych za których przez cały listopad będziemy modlili się na różańcu. Wszystkie wypominki Listopadowe i Roczne składamy w zakrystii lub Biurze Parafialnym. Do rocznych prosimy w miarę możliwości dołączyć ofiarę w wysokości 100 zł. Wypominki Roczne odmawiamy w każdą niedzielę przed Sumą parafialną o godz. 11.50. Zebrane pieniądze przeznaczymy w tym roku na kontynuację budowy ogrzewania w naszym kościele. Wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom, którzy wspomagają budowę ogrzewania naszej świątyni składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Bardzo prosimy wszystkich o wielką modlitwę w tej intencji i o ofiary.

13W środę, czwartek i piątek poranne Msze św. będą odprawione w kaplicy z uwagi na rozpoczęcie kolejnego etapu prac przy ogrzewaniu.

14W przyszłą niedzielę będziemy zbierali ofiary do puszek z przeznaczeniem dla misjonarzy z polski którzy pracują w różnych miejscach świata z dala od Ojczyzny.

15W kiosku parafialnym do nabycia „Gość Niedzielny” i „Źródło”. W „Gościu” o tym, że choć zaborcom udało się wymazać Polskę z mapy Europy, to nie został przerwany i zatarty wspólny kod kulturowy Polaków. Pod chórem za dowolną ofiarę można wziąć ze sobą „Biuletyn parafialny”.

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)