Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 18.11.2018 (33. niedziela zwykła)

  • Odsłony: 377

1Obchodzimy dzisiaj w Kościele Światowy Dzień Ubogich ustanowiony w 2016 roku przez Ojca Świętego Franciszka Listem Apostolskim Misericordia et misera.

2Dzisiaj zbiórka ofiar do puszek z przeznaczeniem dla misjonarzy z polski, którzy pracują w różnych miejscach świata z dala od Ojczyzny.

3Dziękujemy wszystkim wiernym, którzy w ubiegłą uroczystą niedzielę w jakiś szczególny sposób świętowali 100-leci odzyskania przez Polskę Niepodległości. Bóg niech błogosławi naszej Ojczyźnie.

4Za tydzień uroczystość Chrystusa Króla i ostatnia niedziela roku liturgicznego. Tego dnia w naszej parafii będzie gościł przedstawiciel Seminarium Duchownego z Gdańska-Oliwy, który będzie zbierał ofiary na rzecz tej Uczelni.

5We wtorek o 20:00 i w środę o 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

6Przez cały listopad nabożeństwa różańcowe z Wypominkami za Zmarłych w dni powszednie przed Mszą świętą wieczorną o godz. 17.45, a w niedzielę o 17.15.

7Dzieci zapraszamy do Oazy Dzieci Bożych. Taka wspólnota to czas zabawy, modlitwy i uczenia się bycia razem. Spotkania odbywają się w niedziele w salce po Mszy św. dla dzieci. Więcej szczegółów u ks. Piotra.

8Ze stolika przy wyjściu z kościoła można wziąć ze sobą kartki na wypominki. Prosimy, aby czytelnie wypisać imiona swoich zmarłych za których przez cały listopad będziemy modlili się na różańcu. Wszystkie wypominki Listopadowe i Roczne składamy w zakrystii lub Biurze Parafialnym. Do rocznych prosimy w miarę możliwości dołączyć ofiarę w wysokości 100 zł. Wypominki Roczne odmawiamy w każdą niedzielę przed Sumą parafialną o godz. 11.50. Zebrane pieniądze przeznaczymy w tym roku na kontynuację budowy ogrzewania w naszym kościele.

9Wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom, którzy wspomagają budowę ogrzewania naszej świątyni składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Bardzo prosimy wszystkich o wielką modlitwę w tej intencji i o ofiary.

10Jak widać prace posuwają się do przodu. W tym tygodniu pierwsza warstwa betonu została przykryta folią izolacyjną i grubą warstwą styropianu. Od poniedziałku rana będą trwały dalsze prace przy budowie ogrzewania w świątyni. W związku z tym przez cały tydzień wszystkie Msze św. poranne będą odprawiane w kaplicy. Wieczorem Msze św. w kościele tylko w poniedziałek, wtorek i czwartek.

11W kiosku parafialnym do nabycia „Gość Niedzielny” i „Źródło”. Pod chórem za dowolną ofiarę można wziąć ze sobą „Biuletyn parafialny”.

12W tym tygodniu odszedł do Pana śp. Henryk Lis, lat 72 z ulicy Tuwima 3. W intencji śp. Henryka oraz zmarłych z naszych rodzin a w tych dniach szczególnie te za zmarłych polecanych na Wypominkach módlmy się: wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)