Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 02.12.2018 (01. niedziela Adwentu)

  • Odsłony: 383

1Dzisiaj pierwszy dzień Adwentu i nowego roku liturgicznego, który w całym Kościele będzie przebiegał pod hasłem: „W mocy Ducha Bożego”. Dzisiaj też święcimy opłatki na stół wigilijny, które od jutra będą rozprowadzane w naszej parafii. Poświęcone i pobłogosławione opłatki wigilijne są szczególnym znakiem łączności każdego katolika z Kościołem i ze swoimi bliskimi jakże często rozproszonymi po całym świecie.

2Począwszy od jutra podobnie jak w latach ubiegłych wyznaczone osoby naszej parafii będą poświęcone opłatki roznosiły po naszych domach i mieszkaniach. Osoby te będą posiadały specjalne upoważnienie od ks. Proboszcza i jeśli zostaną poproszone będą je okazywały.

3Wraz z rozpoczęciem Adwentu zmienia się rozkład Mszy świętych w dni powszednie. Nie będzie Mszy Św. o godz. 7.00. Wszystkich zapraszamy natomiast do udziału w Roratach sprawowanych tradycyjnie od poniedziałku do piątku o godz. 6.30. Natomiast w sobotę Msza św. roratnia o godz. 7:00.

4Roraty zawsze w kościele, pozostałe Msze św. w kaplicy.

5W każdą sobotę Adwentu zapraszamy wszystkich wiernych na uroczyste Nieszpory. Będziemy je sprawowali w kościele w soboty o godz. 17:45. Będzie wówczas zapalana świeca adwentowa rozpoczynająca kolejny tydzień tego szczególnego czasu.

6W zakrystii i w kiosku parafialnym można nabyć kartki świąteczne wykonane przez nasze Siostry oraz poświęcony opłatek wigilijny a także wigilijną świecę Caritasu.

7We wtorek o 20:00 i w środę o 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

8W poniedziałek 3 grudnia o godz. 19.15 w kaplicy odbędzie się spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. A za tydzień 9 grudnia Msza św. dla dzieci i rodziców w kaplicy o godz. 10:00.

9W najbliższy czwartek z inicjatywy Akcji Katolickiej w naszej parafii rozpoczynamy comiesięczne pierwszo czwartkowe wieczorne Msze święte w intencji kapłanów i sióstr pracujących w naszej parafii i pochodzących z tej parafii. Będziemy też modlili się o nowe i święte powołania do stanu kapłańskiego, zakonnego i misyjnego. Ta Msza św. zostanie poprzedzona odmówieniem Koronki do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 i dalej Adoracją Najświętszego Sakramentu aż do wieczornej Mszy św. Z naszej kapłańskiej strony bardzo dziękujemy wiernym za tą inicjatywę i prosimy o tą modlitwę.

107 grudnia przypada Pierwszy Piątek miesiąca. Spowiedź św. rano podczas Mszy św., a po południu od godz. 16:30 do 17:00 z Komunią św. dla dzieci i dalej od 18:00.

11W sobotę 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny o godz. 11:00 Msza św. w kaplicy a następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach „Godziny łaski dla całego świata”.

12W Sobotę z Rumi z kościoła bł. Edmunda Bojanowskiego wystartują biegacze do Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Matemblewie. Intencją biegaczy jest obrona życia nienarodzonych. W naszym kościele przewidziany jest od godz. 10.05-10.25 krótki postój i modlitwa. Wiernych zachęcamy również do tego biegu, do obecności a przede wszystkim do modlitwy.

13Dzieci zapraszamy do Oazy Dzieci Bożych. Taka wspólnota to czas zabawy, modlitwy i uczenia się bycia razem. Spotkania odbywają się w niedziele w salce po Mszy św. dla dzieci. Więcej szczegółów u ks. Piotra.

14Wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom, którzy wspomagają budowę ogrzewania naszej świątyni składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Bardzo prosimy wszystkich o wielką modlitwę w tej intencji i o ofiary. W piątek zakończyliśmy już całkowicie prace przy budowie ogrzewania w lewej nawie kościoła. Po wyschnięciu betonowej posadzki jeszcze przed świętami ustawimy w tej części ławki. Rozpoczęliśmy tez prace przy organizowaniu salki dla młodzieży na zapleczu kościoła. Dotychczas w pomieszczeniu, które było w stanie surowym był magazyn. Teraz zrobimy tam salkę parafialną.

15Za tydzień zbiórka do puszek w ramach dnia modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi i Polakom na Wschodzie.

16W kiosku parafialnym do nabycia „Gość Niedzielny” i „Źródło”. W Gościu rozpoczyna się cykl adwentowy poświęcony siedmiu darom Ducha Świętego. Pod chórem za dowolną ofiarę można wziąć ze sobą „Biuletyn parafialny”. W kiosku również wigilijne świece Caritasu w cenie mała 6 zł, duża 16 zł.

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)