Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 09.12.2018 (02. niedziela Adwentu)

  • Odsłony: 357

1Wyznaczone osoby naszej parafii poświęcone opłatki roznoszą po naszych domach i mieszkaniach. Osoby te posiadają specjalne upoważnienie od ks. Proboszcza i jeśli zostaną poproszone będą je okazywały. Zebrane ofiary przeznaczamy na budowę ogrzewania w naszym kościele.

2W Adwencie zmienił się rozkład Mszy świętych w dni powszednie. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Wszystkich zapraszamy natomiast do udziału w Roratach sprawowanych tradycyjnie od poniedziałku do piątku o godz. 6.30. Natomiast w sobotę Msza św. roratnia o godz. 7:00.

3Roraty zawsze w kościele, pozostałe Msze św. w kaplicy.

4Dzisiaj zbiórka do puszek w ramach dnia modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi i Polakom na Wschodzie.

5Dzisiaj o 19:30 w kaplicy Msza św. dla młodzieży przygotowana przez wspólnotę Ruchu Światło-Życie. Grafik kolejnych Mszy św. znajduje się na stronie parafialnej, facbookowej i w gablocie.

6W każdą sobotę Adwentu zapraszamy wszystkich wiernych na uroczyste Nieszpory. Będziemy je sprawowali w kościele w soboty o godz. 17:45. Będzie wówczas zapalana świeca adwentowa rozpoczynająca kolejny tydzień tego szczególnego czasu.

7W zakrystii i w kiosku parafialnym można nabyć kartki świąteczne wykonane przez nasze Siostry oraz poświęcony opłatek wigilijny.

8We wtorek o 20:00 i w środę o 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

9Msza św. dla chorych z modlitwą o uzdrowienie na duszy i na ciele w sobotę o godz. 10.00 w kaplicy. Przyjdźmy razem z chorymi. Wielką moc ma modlitwa wspólnotowa.

10Za tydzień w niedzielę o godz. 19:00 spotkanie Gdyńskiej Pielgrzymki połączone z adoracją NS. Konferencję wygłosi Kinga Grom. Temat spotkania: „Jak rozwijać prawdziwą kobiecość, czyli dla kobiet i mężczyzn o kobiecości która podoba się Bogu”.

11Dzieci zapraszamy do Oazy Dzieci Bożych. Taka wspólnota to czas zabawy, modlitwy i uczenia się bycia razem. Spotkania odbywają się w niedziele w salce po Mszy św. dla dzieci. Więcej szczegółów u ks. Piotra.

12Za tydzień kolekta inwestycyjna. Wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom, którzy wspomagają budowę ogrzewania naszej świątyni składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Bardzo prosimy wszystkich o wielką modlitwę w tej intencji i o ofiary. Rozpoczęliśmy prace przy organizowaniu salki dla młodzieży na zapleczu kościoła. Dotychczas w pomieszczeniu, które było w stanie surowym, był magazyn.

13W dniach od 11 września do 18 września 2019 roku organizujemy ośmiodniową pielgrzymkę samolotem z Gdańska po sanktuariach Hiszpanii i Francji – Barcelona, Montserat, Tarragona, Saragossa, Lourdes, Andora, Barcelona. Koszt ok. 3700 zł. Więcej informacji u ks. proboszcza.

14Parafialny Caritas prosi, aby jak w poprzednich latach składać przy ołtarzu Chrystusa Miłosiernego w kościele lub w kaplicy dary dla potrzebujących. Będą one wydawane w czwartek 20 grudnia od godz. 9:00 w salce parafialnej. Jednocześnie prosimy, aby nie przynosić do kościoła ubrań ani odzieży. Nie ma na nią zupełnie zapotrzebowania. Można ją jednak wkładać do kontenera PCK, który stoi w narożniku naszego parkingu przed kościołem.

15W kiosku parafialnym do nabycia „Gość Niedzielny” i „Źródło”. W Gościu artykuł czym jest niepokalane poczęcie i w jaki sposób formował się ten dogmat Kościoła. Pod chórem za dowolną ofiarę można wziąć ze sobą „Biuletyn parafialny”. W kiosku również wigilijne świece Caritasu w cenie mała 6 zł, duża 16 zł.

16W tym tygodniu odeszła do Pana: śp. Dioniza Karabin, lat 90 z ulicy Makuszyńskiego 3; w jej intencji i zmarłych z naszych rodzin, módlmy się: wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)