Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 16.12.2018 (03. niedziela Adwentu)

  • Odsłony: 388

1Zaczęły się bezpośrednie przygotowania do Bożego Narodzenia. Dlatego organizujemy „Adwentowy Tryptyk o wierze, nadziei i miłości”, trzy dni duchowych przygotowań do czasu świątecznego. Od poniedziałku do środy, codziennie o godz. 18:30 w naszej kaplicy Msza św., konferencja, adoracja i spowiedź. Zakończenie Apelem o godz. 21.00.

2Wyznaczone osoby z parafii roznoszą po naszych domach i mieszkaniach poświęcone opłatki wigilijne. Osoby te posiadają specjalne upoważnienie od ks. Proboszcza i jeśli zostaną poproszone będą je okazywały. Zebrane ofiary przeznaczamy na budowę ogrzewania w naszym kościele.

3W Adwencie nie ma Mszy św. o godz. 7.00. Wszystkich zapraszamy natomiast do udziału w Roratach sprawowanych tradycyjnie od poniedziałku do piątku o godz. 6.30. Natomiast w sobotę Msza św. roratnia o godz. 7:00. Roraty zawsze w kościele pozostałe Msze św. w kaplicy.

4Dzisiaj zbiórka na inwestycje w naszym kościele. Wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom, którzy wspomagają budowę ogrzewania naszej świątyni składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Bardzo prosimy wszystkich o wielką modlitwę w tej intencji i o ofiary. Obecnie trwają prace przy organizowaniu salki dla młodzieży na zapleczu kościoła. Po Mszy św. można podejść i obejrzeć wykonywany zakres prac w salce. W kościele w tym tygodniu przestawimy ławki na swoje miejsce, tak więc powierzchnia użytkowa w świątyni wróci do swego pierwotnego stanu.

5Dzisiaj o godz. 19:00 spotkanie Gdyńskiej Pielgrzymki połączone z adoracją NS. Konferencję wygłosi Kinga Grom. Temat spotkania: „Jak rozwijać prawdziwą kobiecość, czyli dla kobiet i mężczyzn o kobiecości która podoba się Bogu”.

6o. Jacek zaprasza w piątek o 17.00 do salki na spotkanie z cyklu „Katechizm dla dorosłych”. Temat: „Niepokalane Poczęcie czyli o tym jak Chrystus uzdrowił zniekształcony obraz”. Wszystkich zapraszamy na wspólne studiowanie Katechizmu.

7We wtorek o 20:00 i w środę o 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

8W piątek o godz. 9:00 prosimy do pomocy panów którzy pomogą stawiać choinki, aby kościół nabrał Bożonarodzeniowego wystroju.

9W sobotę na godz. 10:00 zapraszamy osoby które zechciałyby pomóc przy stawianiu żłóbka.

10W sobotę zapraszamy wiernych na uroczyste Nieszpory adwentowe. Będziemy je sprawowali w kościele o godz. 17:45. Zapalimy wówczas świecę na wieńcu rozpoczynającą kolejny tydzień czasu adwentowego.

11Dzieci zapraszamy do Oazy Dzieci Bożych. Taka wspólnota to czas zabawy, modlitwy i uczenia się bycia razem. Spotkania odbywają się w niedzielę w salce po Mszy św. dla dzieci. Więcej szczegółów u ks. Piotra.

12Za tydzień w niedzielę 23 grudnia w salce po każdej Mszy św. nasze siostry wraz z wolontariuszami zapraszają na Kiermasz Świąteczny. Do nabycia będą stroiki, pierogi, chleb, ciastka i świeczki. Dochód przeznaczony będzie na remont i adaptację salki dla młodzieży na tyłach kościoła.

13Za tydzień przeprowadzimy zbiórkę do puszek na zabezpieczenie historycznej Bazyliki św. Mikołaja w Gdańsku której – jak pewnie wszyscy wiedzą – grozi zawalenie.

14Parafialny Caritas prosi, aby jak w poprzednich latach składać przy ołtarzu Chrystusa Miłosiernego w kościele lub w kaplicy dary dla potrzebujących. Będą one wydawane w czwartek 20 grudnia od godz. 9:00 w salce parafialnej. Jednocześnie prosimy, aby nie przynosić do kościoła ubrań ani odzieży. Nie ma na nią zupełnie zapotrzebowania. Można ją jednak wkładać do kontenera PCK, który stoi w narożniku naszego parkingu przed kościołem.

15W zakrystii i w kiosku parafialnym można nabyć kartki świąteczne wykonane przez nasze Siostry oraz poświęcony opłatek wigilijny.

16Informujemy wszystkich wiernych, że najbliższe wolne intencje mszalne są dopiero od 14 stycznia.

17W tym tygodniu nie będzie katechezy dla dzieci które przygotowują się do I Komunii Świętej. Najbliższe spotkanie po Nowym Roku o czym będziemy informowali.

18W dniach od 11 września do 18 września 2019 roku organizujemy ośmiodniową pielgrzymkę samolotem z Gdańska po sanktuariach Hiszpanii i Francji – Barcelona, Montserat, Tarragona, Saragossa, Lourdes, Andora, Barcelona. Koszt ok. 3700 zł. Więcej informacji u ks. proboszcza.

19W kiosku parafialnym do nabycia „Gość Niedzielny” i „Źródło”. Dzisiaj w Gościu bezpłatny dodatek: płyta CD z kolędami. Pod chórem za dowolną ofiarę można wziąć ze sobą „Biuletyn parafialny”. W kiosku również wigilijne świece Caritasu w cenie mała 6 zł, duża 16 zł a także Opłatek Wigilijny.

20Informacje na temat kolędy - tutaj.

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)