Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 23.12.2018 (04. niedziela Adwentu)

  • Odsłony: 384

1Dzisiaj przeprowadzamy zbiórkę do puszek na zabezpieczenie historycznej Bazyliki św. Mikołaja w Gdańsku której, grozi zawalenie. Zbiórka przeprowadzana jest na prośbę ks. Arcybiskupa w całej naszej diecezji.

2Jutro Wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. Wigilijna o godz. 16:00 dla rodzin z małymi dziećmi i dla osób starszych.

3Spowiedź święta jutro rano podczas Mszy św. o godz. 7:00 i 8:00. Popołudniu od godz. 16:00 tak długo jak będzie potrzeba.

4O północy Msza Pasterska, na którą zapraszamy wszystkich naszych Parafian oraz Gości spędzających święta Bożego Narodzenia w naszej Parafii. Na Pasterce kolędy będzie grała orkiestra z Gdańska Nowego Portu.

5Prosimy też i gorąco namawiamy, aby w Wigilię zgodnie z tradycją którą przekazali nam nasi rodzice zachować post od pokarmów mięsnych i od alkoholu. Niech Wieczerza Wigilijna złączy całe RODZINY, a nieobecni niech poczują się otoczeni miłością i przyjaźnią.

6W pierwsze święto, tj. we wtorek 25 grudnia w Uroczystość Narodzenia Pańskiego NIE BĘDZIE Mszy Świętej o godz. 7.30. Pozostałe Msze Święte w zwykłym porządku niedzielnym.

7W Sylwestra 31 grudnia w poniedziałek ostatni dzień Roku Pańskiego 2018 roku. Na godz. 15.00 zapraszamy wszystkich wiernych na ostatnią Mszę Świętą w tym roku. Po niej nabożeństwo przed wystawionym Najświętszym Sakramentem przed którym będziemy dziękowali Panu Bogu za otrzymane łaski i przepraszali za wszystkie grzechy mijającego roku. Odmówimy też Koronkę do Bożego Miłosierdzia i odśpiewamy też uroczyste „Te Deum”. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 18:00.

8Tego samego dnia (czyli w Sylwestra 31 grudnia) od godz. 19:00 będzie możliwość w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu. Wszystkich którzy nie będą uczestniczyć w sylwestrowych balach zapraszamy też do kaplicy na Mszę świętą o godz. 23:00 na zakończenie Starego Roku i powitanie Nowego AD 2019.

9W środę 2 stycznia będziemy kontynuowali wizyty duszpasterskie w naszej parafii czyli tzw. Kolędę. W czasie trwania kolędy zmienia się godzina wieczornej Mszy Świętej. Nie będzie Mszy Św. o godz. 18.30, natomiast będzie Msza Św. o godz. 15.00 w kaplicy. Wyjątek stanowi środa i sobota – w te dni Msza Św. wieczorna jak zawsze o godz. 18.30. Szczegółowy plan kolędowy na najbliższe dni oraz wszelkie informacje kolędowe podane są w gablocie, w gazetce parafialnej oraz w tutaj.

10Kilka dni wcześniej ministranci rozwieszą na klatkach schodowych informacje o zbliżającej się kolędzie.

11Zwracamy się też z prośbą, aby jeśli ktoś może i chce, złożył drugą dodatkową kopertę z ofiarą. W tym roku kontynuujemy zbiórkę ofiar na wykonanie instalacji grzewczej w naszym kościele. Jak wszyscy widzą prace przy ogrzewaniu posuwają się naprzód. Jednak potrzebne są jeszcze znaczne środki finansowe, aby te prace w najbliższym czasie kontynuować. Wszystkim wiernym którzy osobiście wspomagają to dzieło swoimi ofiarami wielkie „Bóg zapłać”.

12Z uwagi na okres kolędowy w poniedziałki biuro parafialne będzie nieczynne.

13Przez Święta i Nowy Rok zapraszamy, aby przychodzić i nawiedzać Żłóbek Betlejemski w naszym kościele. Zachęcamy zwłaszcza rodziny z dziećmi do tej praktyki. A przy okazji można się też pomodlić.

14 Dzisiaj w salce po każdej Mszy św. nasze Siostry wraz z wolontariuszami zapraszają na Kiermasz Świąteczny. Do nabycia stroiki, pierogi, chleb, ciastka i świeczki. Dochód przeznaczony będzie na remont i adaptację salki dla młodzieży na tyłach kościoła.

15W dniach od 11 września do 18 września 2019 roku organizujemy ośmiodniową pielgrzymkę samolotem z Gdańska po sanktuariach Hiszpanii i Francji – Barcelona, Montserat, Tarragona, Saragossa, Lourdes, Andora. Koszt ok. 3700 zł. Więcej informacji u ks. proboszcza.

16W kiosku parafialnym do nabycia „Gość Niedzielny” i „Źródło”. Dzisiaj w Gościu 132 świąteczne strony i obrazek z propozycją modlitwy przy wigilijnym stole. Pod chórem za dowolną ofiarę można wziąć ze sobą „Biuletyn parafialny”. W kiosku również wigilijne świece Caritasu już tylko duże w cenie 16 zł a także poświęcony Opłatek Wigilijny.

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)