Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 30.12.2018 (Niedziela Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa)

  • Odsłony: 424

1Dzisiaj niedziela Świętej Rodziny. Z tej okazji zapraszamy dzieci i rodziców na wspólne kolędowanie przy żłóbku Pana Jezusa o godz. 16:00.

2Jutro w poniedziałek 31 grudnia Sylwester – ostatni dzień Roku Pańskiego 2018 roku. Od godz. 14:30 możliwość spowiedzi św. O godz. 15.00 zapraszamy wszystkich wiernych na dziękczynną Mszę Świętą. Po niej nabożeństwo przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, przed którym będziemy dziękowali Panu Bogu za otrzymane łaski i przepraszali za wszystkie grzechy mijającego roku. Odmówimy też Koronkę do Bożego Miłosierdzia i odśpiewamy uroczyste „Te Deum”. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 18:00.

3Tego samego dnia (czyli w Sylwestra 31 grudnia) od godz. 19:00 będzie możliwość w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu. Wszystkich którzy nie będą uczestniczyć w sylwestrowych balach zapraszamy też do kaplicy na Mszę świętą o godz. 23:00 na zakończenie Starego Roku i powitanie Nowego AD 2019.

4We wtorek 1 stycznia Nowy Rok AD 2019. Tego dnia przypada też Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Modlitw o Pokój. W Nowy Rok nie będzie rano Mszy Świętej o godz. 7.30. Pozostałe według porządku niedzielnego.

5Jak zawsze we wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy od godz. 20:00 i w środę od godz. 17:00.

6Od środy wszystkie Msze św. i nabożeństwa będą sprawowane w kaplicy. Wieczorna Msza św. w tym tygodniu o 18:30.

7W najbliższy czwartek 3 stycznia z inicjatywy Akcji Katolickiej w naszej parafii comiesięczne pierwszo czwartkowe wieczorne Msze święte w intencji kapłanów i sióstr pracujących w naszej parafii i pochodzących z tej parafii. Będziemy też modlili się o nowe i święte powołania do stanu kapłańskiego, zakonnego i misyjnego. Msza św. zostanie poprzedzona odmówieniem Koronki do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 i dalej Adoracją Najświętszego Sakramentu aż do wieczornej Mszy św. Z naszej kapłańskiej strony bardzo dziękujemy wiernym za tą inicjatywę i modlitwę.

84 stycznia z uwagi na przypadający I Piątek miesiąca spowiedź jak zawsze, czyli rano podczas Mszy św. o 7:00 i o 8:00 a popołudniu od 16:30 dla dzieci i wieczorem od 18:00 dla dorosłych i młodzieży. Po Mszy św. nabożeństwo wynagradzające. Wszystko w kaplicy.

9Rodzinę Żywego Różańca zapraszamy w sobotę na Mszę św. i różaniec wynagradzający na godz. 8.00, a potem na spotkanie opłatkowe w salce parafialnej.

10W niedzielę 6 stycznia będziemy przeżywać Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Podczas każdej Eucharystii tradycyjnie poświęcimy kadzidło i kredę, aby oznaczyć nimi drzwi katolickich domów i mieszkań. W sposób szczególny ogarniemy pomocą modlitewną misjonarzy. Zebraną tego dnia kolektę przeznaczamy na utrzymanie polskich misjonarzy, którzy pracują w różnych zakątkach świata.

11Również 6 stycznia zapraszamy dzieci na godz.16.00 na pochód Trzech Króli i wspólne kolędowanie przy żłóbku w naszej parafii. Zachęcamy dzieci do przebrania się za królów i przyniesienie z sobą dzwonków.

12 Od środy 2 stycznia będziemy kontynuowali wizyty duszpasterskie w naszej parafii. Szczegółowy plan kolędowy na najbliższe dni oraz wszelkie informacje kolędowe podane są w gablocie, w gazetce parafialnej oraz tutaj. Kilka dni wcześniej ministranci rozwieszą na klatkach schodowych informacje o zbliżającej się kolędzie.

13 Zwracamy się też z prośbą, aby jeśli ktoś może i chce, złożył drugą dodatkową kopertę z ofiarą. W tym roku kontynuujemy zbiórkę ofiar na wykonanie instalacji grzewczej w naszym kościele. Jak wszyscy widzą prace przy ogrzewaniu posuwają się naprzód. Jednak potrzebne są jeszcze znaczne środki finansowe, aby te prace w najbliższym czasie kontynuować. Wszystkim wiernym którzy osobiście wspomagają to dzieło swoimi ofiarami wielkie „Bóg zapłać”.

14Z uwagi na okres kolędowy w poniedziałki biuro parafialne będzie nieczynne.

15W dniach od 11 września do 18 września 2019 roku organizujemy ośmiodniową pielgrzymkę samolotem z Gdańska po sanktuariach Hiszpanii i Francji – Barcelona, Montserat, Tarragona, Saragossa, Lourdes, Andora. Koszt ok. 3.700 zł. Więcej informacji u ks. proboszcza.

16Kiosk parafialny dzisiaj nieczynny. Gazety będą w przyszłym tygodniu. Pod chórem do wzięcia nasza gazetka parafialna z planem kolędy na najbliższy czas.

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)