Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 17.02.2019 (06. niedziela zwykła)

  • Odsłony: 529

1We wtorek o godz. 20:00, a w środę o godz. 17:00 Adoracja NS. W środę o 18:00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a w piątek o 18:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

2W środę o godz. 16:00 zapraszamy wszystkich do salki parafialnej na spotkanie z przedstawicielami Policji którzy chcą uczulić wszystkich mieszkańców Karwin na przestępców działających metodą „na wnuczka”. Na spotkanie zapraszamy nie tylko osoby starsze, ale również młodszych – tym bardziej, że w naszej parafii zdarzyło się kilka takich przypadków.

3W czwartek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie Akcji Katolickiej.

4W maju organizujemy „Rekolekcje z Maryją w drodze do Medjugorie”. Termin od 13 do 20 maja. Koszt 1600zł. Oprócz stałego pobytu w Medjugorie będzie też wyjazd do Dubrownika. Informacje i zapisy w zakrystii lub u o. Jacka.

5Nasze Siostry w dniach 29-31 marca organizują pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej połączoną z nocnym czuwaniem w Częstochowie. Informacje i zapisy u Sióstr.

6Za tydzień zbiórka do puszek na budowę ogrzewania w naszym kościele. Wszystkim dotychczasowym ofiarodawcom składamy serdecznie podziękowanie za złożone dotychczas ofiary na ten cel. Pieniądze można też wpłacać na konto parafii.

7Rozpoczynamy organizowanie chóru parafialnego. Osoby zainteresowane śpiewem chóralnym prosimy o zgłaszanie się do pana Mateusza naszego organisty lub do zakrystii.

8W kiosku parafialnym prasa katolicka a w „Gościu Niedzielnym” artykuł o modlitwie, bez której nie da się normalnie żyć i przez którą Bóg rozmnaża nasz czas.

9Pod chórem do wzięcia za dowolną ofiarę nasza gazetka parafialna.

10Zespół Szkół Katolickich w Gdyni Obłużu informuje o rozpoczęciu rekrutacji do Katolickiej szkoły Podstawowej i Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego. Dzień otwarty będzie w sobotę 2 marca od 9:00-15:00. Szkoła jest bezpłatna.

11Ks. proboszcz razem z o. Jackiem z wielką radością pragną poinformować i prosić o modlitwę wszystkich wiernych, w intencji ich kolegi z roku ks. Arkadiusza Okroja dotychczasowego proboszcza w Kiełpinie Kartuskim z którym razem w 1992 roku w katedrze pelplińskiej przyjęli święcenia kapłańskie. W miniony wtorek Stolica Apostolska podała do wiadomości, że ks. Arkadiusz został mianowany Biskupem Sufraganem diecezji pelplińskiej. Dlatego dzieląc się tą wielką radością razem prośmy Matkę Bożą Królową Kapłanów w intencji ks. Arkadiusza Biskupa nominata, aby swoją posługę pełnił godnie głosząc Ewangelię naszego Pana. Pod Twoją obronę …..

12W tym tygodniu odszedł do Pana † śp. Jan Olszewski, l. 88, premier Rzeczypospolitej Polskiej, kolos polskiego patriotyzmu, pokazał że warto pracować dla Polski; w int. zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian i tych którzy umierali i ciężko pracowali dla naszej Ojczyzny: dobry Jezu, a nasz Panie...

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)