Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 10.03.2019 (01. niedziela Wielkiego Postu)

  • Odsłony: 282

1W piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w następującym porządku: rano po Mszy Świętej o godz. 8.00 w kaplicy; po południu o godz. 17.00 dla dzieci i młodzieży w kościele; wieczorna droga krzyżowa dla dorosłych i młodzieży o godz. 20:00 w kościele.

2Zapraszamy na Nabożeństwa Gorzkich Żali wraz z Kazaniem Pasyjnym w niedziele o godz. 17:00. Nabożeństwo poprowadzi i kazanie wygłosi ksiądz Łukasz Mordka. Ofiary złożone na tacę w czasie tego nabożeństwa przeznaczone są na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu.

3Do zabrania „skarbonka wielkopostna” przygotowana przez Caritas. Zgromadzone tam nasze osobiste jałmużny będziemy zbierać w Wielkim Tygodniu. W sklepiku do nabycia także wielkanocne paschaliki.

4Wszystkich chłopców, którzy chcą przygotować się do pełnienia funkcji ministrantów, prosimy o przyjście wraz z rodzicami na spotkanie w najbliższą sobotę na godz. 11.00 do salki na plebanii.

5Spotkanie organizacyjne członków powstającego u nas Chóru w sobotę 16 marca o godz. 17:00 w salce parafialnej.

6W sobotę Msza św. dla chorych z błogosławieństwem i modlitwą o zdrowie dla duszy i dla ciała. Modlitwa w kaplicy o godz. 10:00.

711 marca o godz. 19:15 zebranie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. 17 marca dodatkowa Msza św. dla tych dzieci i ich rodziców o godz.10:00 w kaplicy.

8Ks. Jacek i Akcja Katolicka organizują wyjazd do Warszawy na Narodowy Marsz Życia, który obchodzimy 24 marca. Wyjazd z Karwin ok. godz. 4:30, powrót w godzinach wieczornych. Koszt 50 zł. Zapisy wraz z wpłatą przy stoliku pod chórem po Mszach św. Proponujemy, aby osoby popierające ideę Marszu a nie mogące osobiście wziąć w nim udziału, wsparły finansowo młode osoby, które chętnie wezmą udział w tym marszu.

9Dyrekcja Zespołu Szkolno – Przedszkolnego zaprasza na Dzień Otwarty, 16 marca w godz. 10:00-13:00. Prowadzona będzie rekrutacja do przedszkola i zerówek.

10Organizujemy wyjazd na Kalwarię do Wiela, gdzie odprawimy Drogę Krzyżową. W drodze powrotnej zatrzymamy się w Kościerzynie. Wyjazd będzie 23 marca, w sobotę o godz. 9:00, planowany powrót około godz. 17:00. Koszt wyjazdu 40zł. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc.

11W maju organizujemy „Rekolekcje maryjne w drodze do Medjugorie”. Termin od 13 do 20 maja. Koszt 1600zł. Informacje i zapisy w zakrystii lub u o. Jacka.

12W kiosku parafialnym prasa katolicka. W Gościu Niedzielnym pierwszy odcinek wielkopostnego cyklu o naśladowaniu Jezusa w godzeniu się z wolą Bożą oraz przeżywaniu Pod chórem do wzięcia za dowolną ofiarę nasza gazetka parafialna.

13O. Jacek zaprasza w piątek o 19.15 do salki na spotkanie z cyklu „Katechizm dla dorosłych”. Temat: „Cel życia duchowego czyli o człowieku stworzonym dla samego Boga, aby był przez Niego wypełniony”. Wszystkich zapraszamy na wspólne studiowanie Katechizmu.

14W tym tygodniu odeszli do Pana: † śp. Jerzy Wąsowicz, l. 72; zam. na ul. Tuwima 4. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 12:00; † śp. Marcin Ossowski, l. 35; zam. na ul. Nałkowskiej 22. W intencji naszych zmarłych: dobry Jezu, a nasz Panie….

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)