Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 17.03.2019 (02. niedziela Wielkiego Postu)

  • Odsłony: 292

1Dzisiaj o godz. 17:00 zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali wraz z Kazaniem Pasyjnym. Kazanie pasyjne wygłosi ksiądz Łukasz Mordka. Ofiary złożone na tacę w czasie tego nabożeństwa przeznaczone są na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu.

2Również dzisiaj w kaplicy o 19:00 spotkanie zorganizowane przez Gdyńska Pieszą Pielgrzymkę na Jasna Górę. Tematem konferencji będzie: „Ale ja jestem szczęśliwy – czyli o powołaniu do życia kapłańskiego, konsekrowanego i misyjnego”. Następnie Adoracja NS. Spotkani poprowadzi ks. Mateusz Zawadzki diecezjalny duszpasterz młodzieży.

3We wtorek uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Tego dnia zapraszamy wszystkich wiernych, a zwłaszcza mężczyzn do udziału w uroczystych Mszach św. o godz. 9.00 i 18.30 w kościele. Po Eucharystii przejdziemy do kapliczki św. Józefa by odmówić Litanię ku Jego czci i prosić o wstawiennictwo u Boga tego wielkiego świętego zwłaszcza dla solenizantów, małżeństw i rodzin naszej parafii. Tego dnia nie obowiązują żadne posty ani umartwienia.

4W środę o 17:00 Adoracja NS i nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Karteczki z intencjami można składać do skarbony przy obrazie Matki Bożej Jasnogórskiej w kościele lub w kaplicy na filarze po lewej stronie.

5W piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w następującym porządku: rano po Mszy Świętej o godz. 8.00 w kaplicy; po południu o godz. 17.00 dla dzieci i młodzieży; wieczorna droga krzyżowa dla dorosłych i młodzieży o godz. 20:00 w kościele.

6W piątek o 18:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Intencje na to nabożeństwo można wpisywać przez cały tydzień w kaplicy do Księgi Intencyjnej która jest wyłożona przed obrazem Jezusa Miłosiernego.

7Na spotkanie Akcji Katolickiej zapraszamy w czwartek po wieczornej Mszy św. do salki parafialnej.

8Za tydzień w niedzielę w kaplicy o godz. 19:30 Msza św. dla młodzieży szkół średnich, studentów oraz młodzieży pracującej.

9Za tydzień zbiórka do puszek. Przeznaczamy ją na cele inwestycyjne związane z budową ogrzewania w kościele. Wszystkim wiernym dziękujemy za dotychczas złożone ofiary.

10OO. Jacek i Akcja Katolicka organizują wyjazd do Warszawy na Narodowy Marsz Życia, który obchodzimy 24 marca. Wyjazd z Karwin rano o godz. 4:30, powrót w godzinach wieczornych. Koszt 50 zł. Zapisy wraz z wpłatą przy stoliku pod chórem po Mszach św. Proponujemy, aby osoby popierające ideę Marszu, a nie mogące osobiście wziąć w nim udziału, wsparły finansowo młode osoby, które chętnie wezmą udział w tym marszu.

11Rozpoczęły się przygotowania do tegorocznej akcji Modlitwa za kapłanów na Wielki Czwartek. W tym roku modlitwą chcemy objąć około 50.000 Kaplanów. Poszukujemy chętne osoby do wypisywania karteczek z imionami kapłanów. Zainteresowanych prosimy o kontakt z o. Jackiem.

12W maju organizujemy „Rekolekcje maryjne w drodze do Medjugorie”. Termin od 13 do 20 maja. Koszt 1600zł. Informacje i zapisy w zakrystii lub u o. Jacka.

13Pod chórem można wziąć kartonową „skarbonkę wielkopostną” przygotowaną przez Caritas. Zgromadzone tam nasze osobiste jałmużny będziemy zbierać w Wielkim Tygodniu.

14W kiosku parafialnym najnowsza prasa katolicka. W „Gościu Niedzielnym” o nowoczesnych formach jałmużny i jałmużnikach, którzy w ciekawy sposób zbierają środki na pomoc potrzebującym. Można też otrzymać nowy numer „Galilei”, miesięcznika o Biblii i Ziemi Świętej oraz miesięcznik „Nasza Pani”. Do nabycia także wielkanocne paschaliki w cenie 10 zł, a po 5 zł książeczki z teksem Drogi Krzyżowej którą śpiewamy w piątek rano w kaplicy i książeczki z nabożeństwem do św. Józefa.

15Pod chórem do wzięcia za dowolną ofiarę nasza gazetka parafialna.

16W tym tygodniu odszedł do Pana † śp. Józef Cisek, l. 70 z ul. Gałczyńskiego 15. W intencji naszych zmarłych: dobry Jezu, a nasz Panie...

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)