Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 24.03.2019 (03. niedziela Wielkiego Postu)

  • Odsłony: 294

1Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek. Przeznaczamy ją na zapłacenie prac związanych z budową ogrzewania w kościele. Wszystkim wiernym dziękujemy za dotychczas składane ofiary na ten cel. W tym tygodniu na styropian zostanie położona folia aluminiowa, na nią węże grzewcze i jeśli się uda to wylejemy kolejną warstwę betonu. Koszt tych prac to około 70 tys. złotych.

2W ubiegłym miesiącu na budowę ogrzewania do puszek zdołaliśmy zebrać 4078 zł 33 gr.

3Dzisiaj o godz. 17:00 zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali wraz z Kazaniem Pasyjnym. Ofiary złożone na tacę w czasie tego nabożeństwa przeznaczone są na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu.

4Dzisiaj w kaplicy o godz. 19:30 Msza św. dla młodzieży szkół średnich, studentów oraz młodzieży pracującej.

5Jutro w poniedziałek jest Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to też Dzień Świętości Życia. Zapraszamy na Msze św. o godz. 7:00; 8:00; dodatkowo o 9:00 oraz o 18:30. Na Mszy św. o godz. 9:00 i 18:30 będzie można przyjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Jest to zobowiązanie do dziewięciomiesięcznej modlitwy w intencji dziecka nienarodzonego, którego życie jest zagrożone aborcją. Należy wypowiedzieć odpowiednią formułę przyrzeczenia i przez 9 kolejnych miesięcy rozważać i odmawiać jedną tajemnicę różańcową oraz specjalną modlitwę w intencji dziecka i jego rodziców.

6 Adoracja NS w kaplicy we wtorek o 20:00 i w środę od 17:00.

7W piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w następującym porządku: rano po Mszy Świętej o godz. 8.00 w kaplicy; po południu o godz. 17.00 dla dzieci i młodzieży. Wieczorna Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych będzie sprawowana podobnie jak było to czynione w latach wcześniejszych w otaczającym nas lesie. Wszystkich chętnych zapraszamy do kaplicy na Mszę św. o godz. 18:30. Bezpośrednio po Mszy św. zbierzemy się przy Krzyżu Misyjnym i udamy się w drogę rozważając stacje Męki Pańskiej. Powrót i zakończenie Drogi Krzyżowej po mniej więcej godzinie do naszej kaplicy. Prosimy zabrać ze sobą latarki.

8W piątek o 18:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Intencje na to nabożeństwo można wpisywać przez cały tydzień w kaplicy do Księgi Intencyjnej która jest wyłożona przed obrazem Jezusa Miłosiernego.

9Rozpoczęły się przygotowania do tegorocznej akcji Modlitwa za kapłanów na Wielki Czwartek. W tym roku modlitwą chcemy objąć około 50.000 Kaplanów. Dziękujemy wszystkim którzy w tym tygodniu ofiarnie pomagali przy wypisywaniu wizytówek. Przygotowaliśmy razem około 8.000 karteczek. Bóg zapłać za pomoc.

10W maju organizujemy „Rekolekcje maryjne w drodze do Medjugorie”. Termin od 13 do 20 maja. Koszt 1600zł. Informacje i zapisy w zakrystii lub u o. Jacka.

11Pod chórem można wziąć kartonową „skarbonkę wielkopostną” przygotowaną przez Caritas. Zgromadzone tam nasze osobiste jałmużny będziemy zbierać w Wielkim Tygodniu. Przekażemy je na sierociniec w Betlejem który prowadzą polskie siostry Elżbietanki.

12Za tydzień w naszej parafii zbiórka ofiar do puszek „Ad Gentes” na pomoc polskim misjonarzom pracującym na całym świecie.

13Najbliższe intencje mszalne można zamawiać dopiero od 8 kwietnia. Wcześniej wszystkie są zajęte.

14W kiosku parafialnym najnowsza prasa katolicka. W „Gościu Niedzielnym” rachunek sumienia który pomoże dobrze przygotować się do spowiedzi.. Można też otrzymać nowy numer „Galilei”, miesięcznika o Biblii i Ziemi Świętej. Do nabycia także wielkanocne paschaliki w cenie 10 zł, a po 5 zł książeczki z teksem Drogi Krzyżowej którą śpiewamy w piątek rano w kaplicy i książeczki z nabożeństwem do św. Józefa.

15Pod chórem do wzięcia za dowolną ofiarę nasza gazetka parafialna.

16Wszystkim wiernym życzymy błogosławionej niedzieli.

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)