Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 14.04.2019 (Niedziela Palmowa - Męki Pańskiej)

  • Odsłony: 725

1Dzisiejszą Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Przed wejściem do świątyni i w sklepiku można nabyć za dowolną ofiarę palmy które święcimy na każdej Mszy św.

2Dzisiaj zbiórka inwestycyjna do puszek na kontynuowanie prac przy ogrzewaniu naszej świątyni. Teraz musimy jeszcze zapłacić drugą ratę za wylany beton w prawej części kościoła i przygotowujemy się do prac przy wymianie większości instalacji elektrycznej, która obecnie leży odsłonięta na podłodze w obu częściach kościoła.

3Zapraszamy na kolejne spotkanie organizowane przez wspólnotę Pielgrzymki Gdyńskiej Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00 Mszą św. Następnie w salce parafialnej, katecheza ks. Piotra na temat Triduum Paschalnego.

4Dzisiaj o godz. 17.00 ostatnie w tym roku nabożeństwo „Gorzkich Żali” wraz z Kazaniem Pasyjnym. Ofiary złożone na tacę w czasie tego nabożeństwa przeznaczone są na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu.

5Jutro w kaplicy o 19:15 spotkanie dla rodziców dzieci, które 12 maja będą obchodziły rocznicę swojej I Komunii Świętej.

6W Wielki Wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy od godz. 20.00 - 21.00. W Wielką Środę od godz. 17.00 – 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. W tym czasie będzie okazja do spowiedzi. Następnie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

7W Wielki Czwartek rozpoczniemy Święte Triduum Paschalne. W Wielki Czwartek i Piątek liturgia będzie sprawowana o godz. 19.00, natomiast w Wielką Sobotę uroczysta liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00 – prosimy zabrać ze sobą świece na odnowienie przyrzeczeń chrztu św.

8Osoby, które chcą włączyć się w przygotowanie liturgii Triduum (poprzez wykonywanie czytań i śpiewów mszalnych, udział w procesjach z darami i inne posługi), prosimy o zgłoszenie się do zakrystii po dzisiejszej Mszy Świętej.

9W Wielki Czwartek po Mszy Wieczerzy Pańskiej będzie można otrzymać jak w roku ubiegłym wizytówkę z imieniem kapłana, w intencji którego przez 30 dni dana osoba podejmie się modlitwy. W tym roku modlimy się, aby kapłani chcieli współpracować z Maryją w czystości serca.

10W Wielki Czwartek po liturgii, w kaplicy rozpoczniemy 24 godzinną adorację Najświętszego Sakramentu - Jezusa w ciemnicy. Ponieważ obejmie to także godziny nocne, prosimy o zapisywanie się w zakrystii na konkretne godziny, tak byśmy mieli pewność, że Chrystus ani przez chwilę nie będzie sam. Chodzi zwłaszcza o godziny nocne.

11W Wielki Piątek Droga Krzyżowa o godz. 15.00. Przypominamy też, że w Wielki Piątek obowiązuje wszystkich wierzących katolików post ścisły (ilościowy i jakościowy).

12Msza Święta rezurekcyjna w Niedzielę o godz. 6.00. Szczegółowy rozkład Wielkiego Tygodnia na oddzielnym plakacie w gablocie, na stronie internetowej, facebook’u oraz w naszej gazetce parafialnej.

13Z sakramentu Spowiedzi Świętej będzie można skorzystać w Wielki Piątek od 10:00 do 17:00 oraz po ceremonii do 24:00 i w Wielką Sobotę od 10:00 do 17:00. W Wielki Czwartek dzień kapłański i w Święta Zmartwychwstania Pańskiego spowiedzi nie będzie.

14Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę od 10:00 do 17:00 o każdej pełniej godzinie.

15Od Wielkiego Piątku do Niedzieli Miłosierdzia Bożego codziennie będziemy odmawiali Nowennę do Bożego Miłosierdzia.

16Kancelaria parafialna w Wielki Piątek będzie nieczynna. Prosimy zatem wszystkie sprawy biurowe załatwić w poniedziałek i środę Wielkiego Tygodnia.

17W Triduum Paschalne czyli w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i w Wielką Sobotę zapraszamy na Jutrznię - na godz. 7:30 do kaplicy.

18Przygotowujemy świąteczne dary dla ubogich i potrzebujących. Można je składać w dzień powszedni przy bocznym ołtarzu w kaplicy a w niedzielę w kościele koło zegara do wystawionego kosza. Prosimy o żywność, słodycze i środki czystości. Za odzież dziękujemy. Można zrobić paczkę od rodziny dla rodziny. Caritas parafialny będzie te dary wydawał przed świętami wszystkim potrzebującym, zwłaszcza osobom starszym. Prosimy o zgłaszanie takich osób ze swojej okolicy.

19Dary dla potrzebujących będziemy wydawali w salce parafialnej w Wielką Środę od godz. 10:00.

20Mamy jeszcze wolne miejsca na wspólny wyjazd do Medjugorie. Termin 13-20 maja.

21W kiosku parafialnym najnowsza prasa katolicka. W „Gościu Niedzielnym” komentarz do najnowszej adhortacji papieża Franciszka, skierowanej do młodych. Jest też nowy numer „Galilei”, miesięcznika o Biblii i Ziemi Świętej. Do nabycia wielkanocne paschaliki w cenie 10 zł. Pod chórem do wzięcia za dowolną ofiarę nasza gazetka parafialna.

22W tym tygodniu odeszli do Pana: † śp. Maria Niewiadomska, l. 88 z ul. Makuszyńskiego oraz † śp. Ewa Wolińska, l. 63 z ul. Makuszyńskiego, której pogrzeb będzie w środę o godz. 13:00. W intencji zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin: dobry Jezu, a nasz Panie...

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)