Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 05.05.2019 (03. niedziela wielkanocna)

  • Odsłony: 572

1Dzisiaj o godz. 10:00 uroczyste przyjęcie 20 dzieci do I Komunii Świętej. Jest to uroczystość, w której duchowo uczestniczy cała parafia. Składamy serdeczne życzenia dzieciom i ich rodzinom. Nabożeństwo majowe z udziałem dzieci komunijnych i rozdanie pamiątek dzisiaj o godz. 16.30. Bardzo prosimy, aby wszystkie dzieci I Komunijne uczestniczyły w Mszy św. wieczornej i nabożeństwie majowym przez cały swój „biały tydzień” – codziennie do soboty włącznie o godz. 18:00.

2Za tydzień na Mszy św. o 10.30 rocznica dla dzieci, które przyjęły I Komunię św. w zeszłym roku. Próba dla tych dzieci odbędzie się w czwartek o godz. 16.30. Spowiedź św. dla tych dzieci, ich rodziców i rodzeństwa w sobotę o godz. 10:00.

3Codziennie w maju przed wieczorną Mszą św. odprawiamy nabożeństwa majowe.

4W następną niedzielę o godz. 19.00 kolejna katecheza dla dorosłych zatytułowana: Misteria życia Chrystusa czyli po co zostały napisane Ewangelie.

5W niedzielę za dwa tygodnie, tj. 19 maja organizujemy wraz dziećmi komunijnymi jednodniową pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej koło Koszalina. Koszt 100 zł. Zapisy w zakrystii lub u sióstr.

6We wtorek i środę adoracja NS. W środę nowenna do MBNP.

7Parafialny Oddział Akcji Katolickiej ogłasza konkurs: Maryja naszą Matką i Królową. Prace w formie pisemnej, mówiące o roli Maryi we własnym życiu, prosimy dostarczyć do zakrystii do dnia 15 maja. Zalecana objętość prac: od dwóch do trzech stron formatu A4. Do udziału w konkursie zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież, choć mile widziany będzie również udział osób dorosłych. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody, a dla wszystkich uczestników podziękowania. O terminie rozstrzygnięcia konkursu zawiadomimy odrębnym ogłoszeniem w drugiej połowie maja.

8Za tydzień w niedzielę 12 maja, zapraszamy wieczorem na Wieczór Łaski. Wszystko rozpocznie się nabożeństwem majowym o godz. 17:30, następnie Msza Święta, a potem konferencja Krzysztofa Sowińskiego z wspólnoty "Głos Pana", uwielbienie z modlitwą o uzdrowienie, prowadzone przez zespół muzyczny Steeped. Dzisiaj po Mszach, młodzież rozdaje ulotki z zaproszeniem na to wydarzenie.

9W Matemblewie w maju odbędą się rekolekcje dla mam samotnie wychowujących dzieci. Informacje w gablocie lub u o. Jacka.

10Zachęcamy wszystkich wiernych do prywatnego nawiedzenia kościoła w ciągu dnia. Krótka adoracja i osobista modlitwa niech będzie siłą do życia ewangelią wszędzie tam gdzie Pan nas posyła. Prosimy jednak, aby zwracać wtedy uwagę na porządek w naszym kościele.

11W kiosku parafialnym do nabycia prasa katolicka: „Gość Niedzielny” i „Źródło”. A w Gościu polecamy m.in. artykuł o tym, na czy polega prawdziwy kult Matki Bożej.

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)