Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 02.06.2019 (07. niedziela wielkanocna - uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego)

  • Odsłony: 493

1Wczoraj obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Dlatego też dzisiaj zapraszamy do Wspólnej Modlitwy w intencji dzieci przed wystawionym w kościele Najświętszym Sakramentem po Mszy św. o godz. 14:00 do godz. 17:30 kiedy to rozpocznie się nabożeństwo czerwcowe.

2We wtorek i środę jak zawsze adoracja NS. W środę nowenna do MBNP.

3Codziennie przed wieczorną Mszą św. odprawiamy nabożeństwa czerwcowe.

4W tym tygodniu pierwszy Czwartek Miesiąca. W naszej parafii comiesięczna pierwszo czwartkowa adoracja i Msza święta w intencji kapłanów i sióstr pracujących w naszej parafii. Modlimy się także o nowe i święte powołania do stanu kapłańskiego, zakonnego i misyjnego. Adoracja rozpocznie się o godz. 15.00 odmówieniem Koronki do Bożego Miłosierdzia i dalej będzie trwać aż do wieczornej Mszy św.

5W I piątek m-ca o 18:00 nabożeństwo czerwcowe i wspólne odmówienie „Koronki do Miłosierdzia Bożego”.

6W I Piątek Miesiąca spowiedź św. rano podczas każdej Mszy św. Po południu od godz. 16.30 - 17.00 dla dzieci i młodzieży. I dalej od godz. 18:00.

7Podajemy do wiadomości wiernych, że w Boże Ciało które przypada w czwartek 20 czerwca uroczysta procesja rozpocznie się Mszą św. o godz. 10:30 w kościele św. Jadwigi na Karwinach I. Następnie (podobnie jak w czasie Osiedlowej Drogi Krzyżowej) wspólnie przejdziemy ulicami: Korzenną, Nałkowską, Staffa, Kruczkowskiego, Iwaszkiewicza i Makuszyńskiego. Uroczystość zakończy się Mszą św. w naszym kościele około godz. 13:00. W przyszłym roku odwrotnie.

8Dzieci w przyszłym roku otrzymają Sakrament I Komunii św. w niedzielę 10 maja o godz. 10:00.

9Siostry zapraszają dziewczynki na wakacyjne wyjazdy: szkoła średnia 24-29 czerwca do Zakopanego i 6-11 lipca szkoła podstawowa w Świdrze k/Warszawy.

10Zachęcamy też wszystkich wiernych do prywatnego nawiedzenia naszego kościoła w ciągu dnia na krótką modlitwę. Nasz kościół jest zawsze otwarty przez cały dzień od 6:30 rano i zamykany po wieczornej Mszy św.

11W następną niedzielę, po Mszach św. przed kościołem będzie można wziąć od ministrantów dekoracje na okna naszych mieszkań na Uroczystość Bożego Ciała. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na dofinansowanie ich wspólnego wakacyjnego wyjazdu formacyjnego i wypoczynkowego.

12W tym tygodniu mamy jeszcze wolne intencje mszalne.

13W kiosku parafialnym do nabycia najnowszy nr „Gościa Niedzielnego”, a w nim męski komentarz do aktualnej sytuacji Kościoła w Polsce.

14W tych dniach tj. od 2 do 10 czerwca wspominamy 40 rocznicę przybycia do Polski papieża Jana Pawła II z pierwszą Pielgrzymką do Ojczyzny. Dziękujmy wszyscy Panu Bogu za radość której wtedy i dzisiaj wszyscy doświadczaliśmy i przeżywamy.

15W Wejherowie na Kalwarii trwają uroczystości odpustowe. Ok. godz. 12:30 nasi pielgrzymi wyruszą stamtąd w kierunku Gdyni. Ok. 20:30 spodziewane jest ich przejście naszymi ulicami. Zapraszamy wszystkich aby dołączyć do Pielgrzymki na ostatnich kilometrach lub metrach i razem wejść do kościoła św. Wawrzyńca.

16Wczoraj w kościele parafialnym św. Rafała w Gdańsku Złotej Karczmie przyjął święcenia kapłańskie o. Łukasz Pinio ze zgromadzenia o. Szensztackich. Panu Bogu dziękujemy za jego powołanie modlimy się o błogosławieństwo Boże i łaski przez całe jego kapłaństwo.

17W przyszłym tygodniu zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie którą polecamy ofiarności wiernych.

18W ostatnim tygodniu odszedł do Pana † śp. Józef Kwiek, l. 85 z ul. Fleszerowej Muskat 4. W intencji wszystkich zmarłych z naszych rodzin: dobry Jezu, a nasz Panie...

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)