Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 09.06.2019 (uroczystość Zesłania Ducha Świętego)

  • Odsłony: 330

1Dzisiaj zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, która powstaje jako wotum za wróconą wolność.

2Dzisiaj w Gdańsku Archidiecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny. Początek o godz. 15.00 przy kaplicy Królewskiej w Gdańsku. Uczestnicy proszeni są o przyjście w białych strojach.

3We wtorek i środę jak zawsze adoracja NS. W środę nowenna do MBNP.

4Codziennie przed wieczorną Mszą św. odprawiamy nabożeństwa czerwcowe.

5W czwartek 13 czerwca po Mszy św. nabożeństwo fatimskie wraz z procesją dookoła kościoła. Prosimy o przyniesienie ze sobą wędrujących po parafii kapliczek MB Trzykroć Przedziwnej.

6Podajemy do wiadomości wiernych, że w Boże Ciało które przypada w czwartek 20 czerwca uroczysta procesja rozpocznie się Mszą św. o godz. 10:30 w kościele św. Jadwigi na Karwinach I. Następnie wspólnie przejdziemy ulicami: Korzenną (I ołtarz), Nałkowskiej (II ołtarz), Staffa (III ołtarz przy Krzyżu), Kruczkowskiego, Iwaszkiewicza i Makuszyńskiego (IV ołtarz jak zawsze przy ścianie bloku). Uroczystość zakończy się Mszą św. w naszym kościele około godz. 13:00. W przyszłym roku odwrotnie.

7Po Mszach św. przed kościołem można wziąć od ministrantów dekoracje na okna naszych mieszkań na Uroczystość Bożego Ciała. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na dofinansowanie ich wspólnego wakacyjnego wyjazdu formacyjnego i wypoczynkowego.

8Siostry zapraszają rodziny i małżeństwa na letni wypoczynek rekolekcyjny organizowany w Świdrze pod Warszawą w dniach 18-23 lipca lub 14-19 sierpnia. Informacje u sióstr.

9Już dziś zapraszamy na Festyn parafialny, który odbędzie się z okazji odpustu parafialnego w dniu 30 czerwca. Zachęcamy do czynnego włączenia się przez pomoc w organizacji, pieczenie ciast, pomoc w zdobyciu nagród lub można je ufundować. Będziemy wdzięczni za pomoc i życzliwość.

10Za tydzień nasza parafialna zbiórka do puszek na inwestycje w kościele.

11Osoby chcące śpiewać w chórze parafialnym prosimy o zgłaszanie się do Pana organisty.

12Wiernym którzy uczestniczyli tydzień temu w pieszej Pielgrzymce do Wejherowa i z powrotem serdecznie dziękujemy za złożone świadectwo wiary.

13W kiosku parafialnym do nabycia „Gość Niedzielny”, a w nim płyta z przemówieniami św. Jana Pawła II z pierwszej pielgrzymki do Polski.

14W sobotę o godz. 10:00 w kaplicy Msza św. o uzdrowienie dla chorych, cierpiących i samotnych oraz błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

15W ostatnim tygodniu odeszli do Pana: † śp. Henryka Molin, l. 90, z ul. Staffa 13; † śp. Małgorzata Kopacz, l. 67, ostatnio zamieszkała w Chyloni; † śp. Edmund Samson, l 76, z ul. Iwaszkiewicza 5. W intencji wszystkich zmarłych z naszych rodzin: dobry Jezu, a nasz Panie...

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)