Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 16.06.2019 (uroczystość Trojcy Przenajświętszej)

  • Odsłony: 368

1Dzisiaj parafialna zbiórka do puszek na inwestycje w naszym kościele.

2We wtorek i środę jak zawsze adoracja NS. W środę nowenna do MBNP.

3Codziennie przed wieczorną Mszą św. odprawiamy nabożeństwa czerwcowe.

4Wszystkie dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatów w Boże Ciało. Przede wszystkim te, które w tym roku przystępowały do I-Komunii św. i które miały swoją Rocznicę I Komunii Świętej. Ale również wszystkie pozostałe dziewczynki ze Szkoły Podstawowej, w tym również te najmłodsze z klasy 0, I i II. Próby dla nich odbędą się w poniedziałek i wtorek o godz. 17:00 przed naszym kościołem. Poprowadzi je s. Augustyna. Prosimy także wszystkich o zbieranie kwiatów i przynoszenie ich do zakrystii bądź do sióstr.

5W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała. W porozumieniu z parafią św. Jadwigi na Karwinach I, rozpoczynamy nową tradycję z okazji uroczystości Bożego Ciała. W tym roku trasa procesji będzie wiodła od kościoła św. Jadwigi do naszego kościoła Niepokalanego Serca Maryi. Za rok odwrotnie. W tym roku procesja rozpocznie się Mszą św. o godz. 10:30 w kościele św. Jadwigi, (w tym samym czasie będzie również u nas) a zakończy Mszą św. u nas po skończonej procesji około godz. 1300. Pierwszy ołtarz będzie na skrzyżowaniu ulic Buraczanej i Korzennej, a drugi przy pawilonach na ul. Korzennej, trzeci na ul. Staffa przy Krzyżu, czwarty ołtarz jak zawsze przy bloku na ul. Makuszyńskiego.

6Przez całą oktawę Bożego Ciała codziennie procesja dookoła naszego kościoła. W przyszłą niedzielę procesja o 12:00 przed Sumą parafialną.

7W piątek Katecheza dla Dorosłych. Spotkanie po wieczornej Mszy św. w salce. Temat: „Poza Krzyżem nie ma innej drabiny, po której można by dostać się do nieba.”

8Siostry zapraszają rodziny i małżeństwa na letni wypoczynek rekolekcyjny organizowany w Świdrze pod Warszawą w dniach 18-23 lipca lub 14-19 sierpnia. Informacje u sióstr.

9Już dziś zapraszamy na Festyn parafialny, który odbędzie się z okazji odpustu parafialnego w dniu 30 czerwca. Zachęcamy do czynnego włączenia się przez pomoc w organizacji, pieczenie ciast, pomoc w zdobyciu nagród lub można je ufundować. Będziemy wdzięczni za pomoc i życzliwość.

10Pana organista czeka na osoby chcące śpiewać w chórze parafialnym.

11W dniach 16 do 23 listopada organizujemy Pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Koszt 3600 zł. Więcej informacji i zapisy u ks. proboszcza.

12W kiosku parafialnym do nabycia „Gość Niedzielny”, a w nim artykuł o tym, jaką wartość ma modlitwa tradycyjnymi formułami oraz emblematy na Boże Ciało.

13Wczoraj była trzecia rocznica śmierci śp. ks. kan. Franciszka Łysikowskiego. Przy tej okazji pomódlmy się również za śp. ks. Tadeusza Gawrońskiego i śp. ks. Stanisława Karwowskiego: dobry Jezu, a nasz Panie...

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)